Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

Küçükçekmeceli 50 Yetişkin Tiyatro İle Buluştu

Küçükçekmece Belediyesi, daha evvel hiç tiyatro izlememiş Küçükçekmeceli vatandaşları ‘Sevgi Soysal Yaşamakta Israr Ediyor’ isimli oyunla buluşturdu. Hayatlarında birinci sefer tiyatro izlemenin sevincini yaşayan vatandaşlar, heyecan ve memnunluklarını lisana getirdi.

Atakent Kültür ve Sanat Merkezinde sahnelenen ve ünlü muharrir Sevgi Soysal’ın hayat hikayesinin anlatıldığı oyunu vatandaşlar büyük bir ilgiyle izledi.

Serpil Aydoğdu: Oyuncuları canlı canlı izlemek harikaydı

Küçükçekmece Belediyesi Mehmet Akif Bilgi Evi’nin düzenlediği aktiflikle hayatında birinci kere tiyatro izleyen Serpil Aydoğdu, ‘’İlk kere tiyatroya geldim ve çok beğendim. Şimdiki kuşak sinemaya odaklı ancak bence tiyatroda eskiye dönük yaşantıları, müellifleri tanıtmaları çok hoş. Oyuncuları canlı canlı izlemek mükemmeldi, huzurla izledik. Ailecek geldik, annem 70 yaşında o da birinci sefer tiyatro izledi ve oyunda kendi vakitlerinin anlatılması çok güzeline gitti. Bundan sonra sahnelenecek tiyatroları takip edeceğim’’ dedi.

Tiyatroyu izlemeye gelen 68 yaşındaki Kızyeter Hanelci ise, ‘’1956 doğumluyum ve hayatımda birinci defa tiyatroya geldim. Çok hoştu, çok beğendim. Herkesin tiyatro izlemesini tavsiye ediyorum. Küçükçekmece Belediyesine bize bu tecrübesi yaşattığı için çok teşekkür ediyorum’’ dedi.

Sevgi Soysal’ın hayat hikayesi sahneye taşındı

Aysel Yıldırım’ın direktörlüğünü üstlendiği ve His Dalyanoğlu, Banu Açıkdeniz, Burcu İsra Kambakoğlu, Nihal Albayrak ve Zeynep Okan üzere oyuncuların yer aldığı oyunun konusu ise şöyle:

Yazarın 40’ıncı yaş gününde başlayan oyunda Sevgi Soysal, kanser tedavisi için gittiği Londra’da kendi yazdığı karakterler vasıtasıyla hem kendi geçmişine hem de memleketin tarihine gerçek bir yolculuğa çıkıyor. Oyunda tıpkı vakitte Soysal’ın, Tante Rosa’‘Yürümek’‘Şafak’‘Yıldırım Bölge Bayanlar Koğuşu’ ve ‘Yenişehir’de Bir Öğlen Vakti’ gibi tanınmış yapıtlarından izler ve karakterler de seyirciyle buluşuyor.

İlginizi Çekebilir;  Selçuklu'da Uğur Işılak rüzgarı esti

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.