Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

Konya Büyükşehir’den Çeltik’e Sıcak Asfalt Çalışması

Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay, Büyükşehir sorumluluğundaki yollarda standardın yükselmesi için gece gündüz çaba ettiklerini belirterek, bu kapsamda Çeltik merkezde ve ilçeye bağlı Küçük Hasan Mahallesi’nde yürüttükleri 2.8 kilometrelik sıcak asfalt çalışmasını tamamladıklarını söyledi. 

Konya Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde sorumluluk alanındaki bölgelerde yol altyapısını güçlendirmek için mesaisine devam ediyor.

Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay, kentin tamamında sıcak asfalt, sathi kaplama, yol genişletme, parke yenileme çalışmalarının aralıksız sürdüğünü söyledi.

Göreve geldikleri birinci günden itibaren merkezde ve merkez dışındaki 28 ilçede Büyükşehir sorumluluğundaki yollarda standardın yükselmesi için gece gündüz çaba ettiklerini kaydeden Lider Altay, “2023 yatırım programı doğrultusunda ilçelerimizdeki yol çalışmalarımızın artık yavaş yavaş sonuna gelmeye başladık. Bu kapsamda Çeltik ilçe merkezindeki Fatih Sultan Mehmet Caddesi ve ilçeye bağlı Küçük Hasan Mahallesi’ndeki Karşıyaka Caddesi’nde yürüttüğümüz 2.8 kilometrelik sıcak asfalt çalışmamızı tamamladık. Yaptığımız sıcak asfalt çalışmaları, ilçelerimizin altyapısını güçlendirmeye yönelik kararlılığımızı ve hemşehrilerimizin ömür kalitesini yükseltme gayretimizi yansıtmaktadır. 11 milyon 308 bin liraya mal olan yatırımın Çeltik ilçemize ve Konyamıza iyi olmasını diliyorum” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Selametli-Kabaklar'a asfalt yol konforu

Yoruma kapalı.