Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

Konya Büyükşehir Çocuk Meclisi’nin Yeni Başkanı 6. Sınıf Öğrencisi Talut Kerem Cengiz Oldu

Konya Büyükşehir Belediyesi ve Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle “Medeniyet Okulu Projesi” kapsamında kurulan Konya Büyükşehir Belediyesi Çocuk Meclisi’nde ikinci defa başkanlık seçimi yapıldı. Üç adayın yarıştığı seçimde Çocuk Meclisi’nin yeni lideri Konya Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin ortaokul kısmı 6. sınıf öğrencisi Talut Kerem Cengiz oldu.

Konya Büyükşehir Belediyesi Çocuk Meclisi’nde mevcut liderin misyon mühletinin dolmasının akabinde yeni lider ve idare konseyi yapılan seçimle belirlendi.

Konya Büyükşehir Belediye Meclisi’nde düzenlenen program, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü münasebetiyle hürmet duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Daha sonra adaylar seçim öncesinde konuşmalar yaparak, projelerinden bahsetti.

YENİ LİDER TALUT KEREM CENGİZ OLDU

Mevcut liderin misyon mühletinin dolmasının akabinde yapılan seçimde Büyükşehir Belediyesi Çocuk Meclisi’nin yeni lideri ve idare şurası belirlendi. Üç adayın yarıştığı ve büyük heyecana sahne olan seçimi, Konya Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin ortaokul kısmı 6. sınıf öğrencisi Talut Kerem Cengiz kazanarak Çocuk Meclisi’nin yeni lideri seçildi.

BAŞKAN ALTAY’A TEŞEKKÜR ETTİ

Seçimi kazandıktan sonra bir konuşma yapan Cengiz, çok keyifli olduğunu belirterek, “Üyelerimizin oylarıyla tam bir demokrasi içerisinde seçimi kazandık. Meclisi elimden geldiği kadar uygun yönetmeye çalışacağım. Elimden gelenin en düzgününü yapacağım. Bu noktada hiçbir üyemizin kuşkusu olmasın” dedi. Cengiz öğrencilere bu türlü bir imkan sağladığı için Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay’a da teşekkür etti.
 
Filistin’de yaşananlar konusuna da değinen Cengiz, “Filistin’de olanlar savaş değil, katliamdır. Filistinlilere zulüm yapıyorlar. Okul ve hastane üzere yerlerin bombalanması olağan şeyler değil, orada canlar var. Bu noktada vatandaşlar olarak yapabileceğimiz en düzgün şey İsrail eserlerini boykot etmek ve bunun yayılmasını sağlamak” diye konuştu.

İlginizi Çekebilir;  Umuda Tenis Turnuvası" ile 265 TEGV'li çocuğun eğitimine destek sağlandı

ÇOCUK MECLİSİ KENTTE AKTİF ROL ALACAK

İl Ulusal Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle Medeniyet Okulu Projesi kapsamında kurulan Konya Büyükşehir Belediyesi Çocuk Meclisi; ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin kent idaresine iştiraklerini sağlamayı, çocukların öz inancını geliştirmeyi ve temsil kabiliyetlerini artırmayı amaçlıyor. 

Türk milletinin ulusal ve kültürel kıymetlerini, örf ve adetlerini kavramalarını sağlayacak etkinlikler yürüterek okullarda etrafa hassas, doğal varlıkları koruyan, şuurlu jenerasyonlar yetiştirilmesi de katkı sunan Çocuk Meclisi; kentin sıkıntılarını ele alarak araştırmak ve elde edilen sonuçları Büyükşehir Belediye Başkanlığına ve meclise sunmak emeliyle faaliyetlerine devam edecek.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.