Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

Kocaeli Büyükşehir’in en “özel” projesinde yoğun çalışma

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, hayata geçirdiği projelerle özel ihtiyaç bireylerin hayatını kolaylaştırmaya devam ediyor. Engelli bireyleri toplumsal ömrün etkin birer üyeleri haline gelmeleri için değerli çalışmalar yürüten Büyükşehir, bu kapsamda Manisiz Hayat Merkezleri inşa ediyor. Büyükşehir’in özel bireyler için hayata geçirdiği en ‘’özel’’ projesi İzmit Manisiz Ömür Merkezi’nde çalışmalar ağır tempoda devam ediyor.

 

EKİPLER GECE GÜNDÜZ ÇALIŞIYOR

Büyükşehir Belediyesi, özel ihtiyaçlı bireylerin hayat kurallarının uygunlaştırılması, toplumsal ve ekonomik olarak desteklenmesi ve geleceğe itimatla bakmaları konusunda örnek bir belediyecilik anlayışı sergiliyor. Gebze ve İzmit’e inşa ettiği Manisiz Hayat Merkezleriyle de bu kanıyı destekleyen Büyükşehir, çalışmaları acilen yürütüyor. Takımların gece gündüz çalıştığı projede H ve F blokta tuğla duvar imalatları devam ediyor. A blokta ise -3.70 ile -0.30 kotları kolon betonları döküldü. Perdelerin demir donatı montajı ve kalıp montajının da tamamladığı blokta, beton döküm süreci devam ediyor.

 

B VE C BLOK TEMEL HAFRİYATI TAMAMLANDI

Vinsan Yerleşkesi içinde eğitim ve toplumsal merkez biçiminde düşünülen İzmit Manisiz Hayat Merkezi inşasının B ve C blok temel hafriyatı tamamlandı. D blokta ise hafriyat ve dolgu çalışmalarının bittiği projede grobeton döküldü ve temel altı yalıtım imalatları tamamlandı. Ayrıyeten D blokta, temel demir donatı montajı ile subasman perdelerinin demir donatı montajı da tamamlanarak beton döküldü.

 

6 BİN 176 METREKARE KAPALI ALAN

Vinsan Yerleşkesi içinde Lastik-İş Toplumsal Tesisleri’nin üst tarafında yapılacak İzmit Manisiz Hayat Merkezi, toplam 9.609 metrekare alan üzerinde 6.176 metrekare kapalı alan olarak projelendirildi. Proje her cins engelliye uygun olacak formda yer kat olarak planlandı. İş kapsamında 913 m2 olan bodrum katta; sığınak, kazan dairesi, su deposu, elektik ve mekanik odalar, işçi soyunma odası yer alacak. 5 bin 264 metrekare yer katta ise idari kısım, bekleme alanı, müşavere, eğitim ünitesi, revir, idari sorumlu ofisi, çok gayeli salon, aile danışmanlığı ünitesi, psikoterapi ünitesi, konferans salonu, kütüphane, fotoğraf, barista, dokuma, matbaa, kuaför, müzik, el sanatları, mutfak ve bilişim atölyeleri, çok hedefli eğitim salonu, ferdi eğitim sınıfları düşünüldü.

İlginizi Çekebilir;  Dördüncü kez verilen sabancı üniversitesi özel ödülü sahibini buldu

 

BAĞIMSIZ HAYAT EVİ

Yine yer katta bağımsız ömür meskeni, spor salonu, hidroterapi havuzu, bay bayan soyunma-duş alanı, depo, yemekhane, mutfak, öğretmenler odası, mescid, wc-lavabo, dayanak işçi odası, depo, zihinsel engelliler kümesi, koordinatör odası, duyu bütünleme odası, otizm küme eğitim odası, otizm ferdi eğitim odası, çocuk dinlenme odası ve oyun odası projede planlandı. Ayrıyeten bireyler ve çocuklar için terapi ve hobi emelli 875 metrekare ve 450 metrekarelik 2 adet avlu ve bir adet çocuk oyun alanı bulunuyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.