Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

Kitap Fuarı’na Muhteşem Resitalle Veda

 Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 13. Kocaeli Kitap Fuarı, Akçakoca Konferans Salonu’nda düzenlenen oturumla söyleşi kısmına kapılarını kapattı. Kentlerin Müzikleri bahisli oturumda bestekar Yücel Arzen süper bir konser verdi. Performansına Necip Fazıl Kısakürek’in Sakarya Türküsü ile başlayan Arzen, “Bu şarkıyı bugün Filistinliler için söylüyorum” dedi. Ağır iştirakin olduğu konserde müzik kelamlarına eşlik ederken alkışlarla tempo tuttular. Programı Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Balamir Gündoğdu da takip etti.

 

“SAKARYA TÜRKÜSÜ ÇOK KATMANLIDIR”

Sakarya Türküsü’nün çok katmanlı olduğunu söyleyen Arzen, “Kendisine Kur’an-ı Kerim’i referans olarak alan Sakarya Türküsü çok katmanlıdır. Fakat tek anlamlılığa mahkûm kılıyorlar. Meğer Sakarya Türküsü birçok hissin ve fikrin çağrışımlarını içeriyor. Onu tek bir katmanda okuyamayız” diye konuştu. Yeniden Kısakürek’in Müziğimiz Bizim isimli şiirini seslendiren Arzen, “Madem kitap fuarı madem orkestra ile gelmedim. Siz bana eşlik edin. Bir arada orkestra olalım” diyerek iştirakçileri kendisine eşlik etmeye devam etti. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Tuna Ofis Mobilyaları'nın konukları İstanbul Komedi Festivali kapsamında kahkaha dolu bir gece yaşadı  

Yoruma kapalı.