Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

Kitap Fuarı Kapılarını Kocaeli Marşıyla Açtı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 13.’sü gerçekleştirilen Kocaeli Kitap Fuarı kapılarını Memnun Kent Kocaeli Marşı ile açtı. Kısa mühlet içinde Kocaelililer tarafından büyük ilgi gören marş, Kocaeli Kitap Fuarı’nın birinci gün heyecanına renk kattı. 

 

MUTLU KENT KOCAELİ MARŞI İLE AÇILDI

Bu yıl 13. sefer düzenlenen; Türkiye’nin ziyaretçi sayısı, aktiflik ve iştirakçi açısından en büyük Kitap Fuarı olan Kocaeli Kitap Fuarı, kitap tutkunlarına kapılarını açtı. Kitap dostları sabahın erken saatlerinden itibaren, 9 gün boyunca Kocaeli Kitap Fuarı’na mesken sahipliği yapacak olan Kocaeli Kongre Merkezi’ne gelmeye başladı. Saatler 10.30’u gösterdiğinde 13. Kocaeli Kitap Fuarı, kitap dostları için kapılarını açtı. Vatandaşları girişte hoş bir sürpriz karşıladı. Kongre Merkezi’nin hoparlörlerinden kısa müddet içinde Kocaelililer tarafından büyük ilgi gören Keyifli Kent Kocaeli Marşı verilmeye başlandı. Melodisi ve dinamikliği ile dinleyenleri birebir paydada buluşturan marşa ziyaretçiler de katılarak, daima birlikte söyledi. 

 

KISA MÜDDETTE BENİMSENDİ

Geçtiğimiz haftalarda düzenlenen Büyükşehir Belediyesi Kültür-Sanat ve Turizm Dönemin açılışında birinci defa çalınan marş, kısa müddette vatandaşlar tarafından ilgi gördü. Çok sayıda vatandaş toplumsal medya hesaplarından marşı paylaştı. Marka Kent Kocaeli’nin sevilen marşını,  Konservatuvar Şube Müdürlüğü Çello Eğitmeni ve Oda Orkestrası Şefi Engin Şen besteledi. 

 

HEDEF 1 MİLYON

Bu yılki ana teması Kent ve Kitap olan 13. Kocaeli Kitap Fuarı, 7-15 Ekim tarihleri ortasında Kocaeli Kongre Merkezi’nde düzenleniyor. Kağıttan Dünyaların Keşfine çıkılan kitap fuarında; 750 panel, söyleşi ve imza aktifliği gerçekleştirilecek. Ayrıyeten Kitap Fuarı’na 390 yayınevi, sahaf ve 102 STK katılacak. Her yıl ziyaretçi rekorları kıran Kocaeli Kitap Fuarı bu yıl 1 milyonu aşkın kitap dostunu ağırlamayı hedefliyor. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Evrensel Bilim Kurgu ve Fantastik Film Festivali' nin "Ses Efekti ve Tasarımı" Yarışma Jürisi Belli Oldu

Yoruma kapalı.