Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

Kendisine “Vitaminsiz Goebbels” diyen Kılıçdaroğlu’na Fahrettin Altun’dan sert yanıt: İlkokul çağı sokak mizahı

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, parti binasında yaptığı basın toplantısında, Kahramanmaraş merkezli sarsıntılarda arama kurtarma ve yardım faaliyetlerinin yetersiz olduğunu eleştirerek, Fahrettin Altun için, “Vitaminsiz Goebbels” sözlerini kullandı. Kılıçdaroğlu’nun bu kelamlarına Fahrettin Altun’dan çok sert cevap geldi.

“BÜYÜK BİR GAYRET VERİYORUZ”

Altun toplumsal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Bu aziz milletin tarihi adeta tekrar yazan dayanışma ve birlik ruhunu ayakta tutabilmek için büyük felaketin yaşandığı birinci andan beri durmaksızın çalışmaya devam ediyoruz. Milletimizin her büyük imtihandan hangi ruha yaslanarak çıktığını ve adeta her seferinde küllerinden nasıl doğduğunu bilerek, bu ruha saldıranlara fırsat vermemek için ülkemizin bağlantı alanını ruhsal harp ögelerine kapatmak için büyük bir uğraş veriyoruz. ” dedi.

“TÜRKİYE DÜŞMANLARININ ÇALIŞMALARMIZDAN NE KADAR RAHATSIZ OLDUKLARINI DA YAKINDAN GÖRÜYORUZ”

“Bu necip milletin fedakarlıklarının yanında bizim çalışmalarımızın ismi bile anılmaya değmez, bunun da çok net farkındayız.” diyen Altun, “Milletimizin tekrar başlama gücüne halel getirmemek için çağın yeni meydan okumaları da dahil olmak üzere her türlü palavra haberle, provokasyonla ve dezenformasyonla uğraş ederken Türkiye düşmanlarının çalışmalarımızdan ne kadar rahatsız olduklarını da yakından görüyoruz. Şaşırmadığımız lakin şahit olmaktan tekrar de azap duyduğumuz bir diğer şey ise büyük bir afet ortamında bile belirli odakların muhalefet kisvesi altında dezenformasyona meşruiyet kazandırmaya çalışması ve ülkemize dönük ruhsal harbin aparatına dönüşmesidir.” tabirlerini kullandı.

“İLKOKUL ÇAĞI SOKAK MİZAHI”

Altun kelamlarının devamında, “Bütün bunların üzerine verdiğimiz uğraştan rahatsız olan ve bu büyük afetten bir cumhurbaşkanlığı adaylığı çıkarmaya çalışan bir siyasetçinin, ülkemizin irtibat alanının muhafızlığını yapan İrtibat Başkanlığımızı son derece seviyesiz bir formda gaye alması eklenmiştir. Böylesine mahşeri bir ortamda, ilkokul çağı sokak mizahı ile üretilmiş yakıştırmaların bir muhalefet başkanı tarafından üretilebilmiş olması esef vericidir. Çünkü bugün ülkemizin sıkıntısı ile dertlenen kimsenin böylesi işlerle uğraşmasını mümkün kılacak ne keyfi ne de vakti vardır.

İlginizi Çekebilir;  OHAL tezkeresi Mecliste kabul edildi mi? OHAL tezkeresi Meclisten geçti mi? OHAL tezkeresi son durum ne?

“MİLLETİMİZİ BÖYLESİ Bİ GÜNDEMLE MEŞGUL ETTİKLERİ İÇİN BİZ ÜZGÜNÜZ”

Zira bugün ülkemizin kederi ile dertlenen kimsenin böylesi işlerle uğraşmasını mümkün kılacak ne keyfi ne de vakti vardır. Aziz milletimizi böylesi fevkalâde bir vakitte, böylesi bir gündemle meşgul ettikleri için biz üzgünüz. Devletimiz bütün kurum ve kuruluşları ile, milletimizle el ele bu kuvvetli sürecin atlatılması için var gücüyle çalışmakta ve ülke olarak tekrar ayağa kalkıp eskisinden daha da güçlü hale gelebilmemiz için atılması gereken bütün adımları atmaktadır. Kamuoyuna hürmet ile duyurulur.” açıklamalarında bulundu.

Yoruma kapalı.