Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

Kemer’de Mazgallar Temizleniyor

Kış aylarında yaşanabilecek olumsuz durumların önüne geçmek maksadıyla ilçe genelindeki mazgallarda paklık çalışması başlatan belediye grupları, çalışmalara süratle devam ediyor.

Kemer halkı için üretmeye ve hizmet etmeye devam eden Kemer Belediye Lideri Necati Topaloğlu, yaptığı açıklamada, kış ayları öncesinde ilçe genelindeki çalışmalara süratle devam ettiklerini söyledi.

 

Kışın yaşanabilecek her türlü aksiliklerin önüne geçmek için alt ve üst yapı çalışmalarını sürdürdüklerini anlatan Belediye Lideri Topaloğlu, “Kemer Belediyesi olarak ilçemiz genelindeki mazgalların paklığını yapıyoruz. Su baskınlarının önüne geçmek için tıkanan yerleri açıyoruz. Tüm mahallelerimizde de alt ve üst yapı çalışmalarımız devam ediyor. Takımlar rutin olarak gerçekleştirdikleri sokak paklık ve süpürge çalışmalarına ek olarak tüm mahallelerde mazgal demirlerini kaldırarak içerisinde biriken atıkları toplayıp paklığını yapıyor. Kemer için çalışmaya devam ediyoruz” diye konuştu.

 

 

Konu ile ilgili Paklık İşleri Müdürü Serap Minta yaptığı açıklamada; “Temiz bir Kemer için vatandaşlardan ricamız, cadde ve sokaklarımızda bulunan mazgalların tıkanmasına sebep olacak atık hususların buralara atılmamasıdır. Biz çalışmalarımızı gerçekleştirirken vatandaşlarımızın da bu bahiste daha hassas davranmasını istiyoruz” tabirlerine yer verdi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Konak'ta Güvercinler Barış Umuduyla Uçtu

Yoruma kapalı.