Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

Keçiören’de Lavanta Bahçesi Kapalı Spor Salonu’nun Temeli Atıldı

Keçiören Belediyesi tarafından ilçedeki Ovacık Mahallesi’ne inşa edilecek olan Lavanta Bahçesi Kapalı Spor Salonu’nun temeli merasimle atıldı.

Temel Atma Merasimine Keçiören Belediye Lideri Turgut Altınok, ABB Meclis Başkanvekili Fatih Ünal AK Parti Keçiören İlçe Lideri Zafer Çoktan, BBP Keçiören İlçe Lideri Hasan Hüseyin Atabey, Türkiye Halter Federasyonu Lideri Talat Ünlü, siyasi parti e sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile öğrenciler katıldı. 

Törende iştirakçilere hitaben konuşan Lider Turgut Altınok, “Sağlıklı ömrün, sağlıklı toplumun temeli spordur. Büyükşehir Belediyelerinden daha fazla spor tesisimiz var. Yalnızca bu devir 11 tane kapalı spor salonunu kentimize ve Ankara’mıza kazandırıyoruz. Bu tesisimiz de onlardan biri olacak. Her birinde farklı branşlar olacak. Ovacık Mahallemize bir de buz pateni pisti yaptık. Burayı biz sıfırdan yaptık ve hizmete sunduk. Ankara Büyükşehir belediyesi ise hâlihazırda var olan buz pateni pistini 4 buçuk yıldır tadilat yapıp da hizmete sunamadı. Farkımız bu. Ulusal atletlerimizi yetiştireceğimiz temellerdir bunlar. Ankara’da bu kadar kapalı spor salonu olan öteki belediye yok. Münasebetiyle bu tesis geleceğin şampiyon atletlerini yetiştirmemize ve sağlıklı yaşama, sağlıklı toplum olmamıza vesile olsun. Keçiören, Ankara ve Türkiye’mize güzel uğurlu olsun.” dedi.

“HIZ BURADA, ESER BURADA…”

Altınok, bir milyar 600 milyon TL bütçesi olan Keçiören Belediyesinin, 60 milyar TL’ye yakın bütçesi olan Ankara Büyükşehir Belediyesinden daha çok eser ve hizmet yaptığını lisana getirerek konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Keçiören’imizin her tarafını ilmik ilmik eser ve hizmetlerle örmeye devam ediyoruz. Bizde minnacık bütçe var ancak ABB’den daha çok eser ve hizmet yapıyoruz. Fark burada. Toplumsal medyada bir algı var. Halbuki refüjlerindeki bitkileri kurumuş, bulvarlarındaki taşları dökülmüş olan bir Ankara Büyükşehir Belediyesi var. Yağmur yağınca her adımda bozuk kaldırımlardan üzerinize su sıçrıyor. Yani tamir yapamayan bir Büyükşehir Belediye Lideri var, keşke yapsa… Biz 100 park yapmışız. 600 parkın 380 adedini tekrar yapmışız. Pekala, soruyorum size, ABB Keçiören’e ne yaptı? Ortada hizmet yok. Bütçesi 60 milyar TL. Keçiören Ankara’nın 6’da biridir. Yani 10 milyar bütçe düşer. İnanın, 15 dönümlük bir parkı iki yıldır bitiremedi. Biz 300 dönümlük Kösrelik Göleti Mesire Alanı’nı, 97 dönümlük Nursultan Nazarbayev Parkı’nı, 50 dönümlük Lavanta ve Gül Bahçesini, 39 dönümlük Çoban Mektebi Rekreasyon Alanı’nı hizmete açtık. Bunlar öne çıkan en önemli parklarımız… Daha yüzlercesi var. Yani bizim yaptığımız eser ve hizmetlere Büyükşehir Belediyesinin hayâlleri yetişemez. Sürat burada, eser burada… Laf değil icraat lazım. ABB Lideri hazır ormanı özel bölümden kiralayıp alacaksın Şenyuva Mahallesi’nde… Bir ağaç dahi dikmeden billboardlarda ‘Hacıkadın Ormanımız Hizmette’ diyeceksin. Bu türlü bir şey olabilir mi? Bir tane diktiğin ağaç yok. Büyükşehirden fazla kreş, kütüphane, lunapark, buz pateni pisti, yeşil alan ve devasa projeleri hizmete açtık. Bizim yaptığımız yapıtların yüzde birini yapamamış ABB. Yani sizlere hoş bir kent inşa ettik, yeni eserlerle… Daha da güzelleştirmeye devam edeceğiz inşallah.”

İlginizi Çekebilir;  Engelli bireyler sporla sınırlarını zorluyor

Konuşmasının akabinde iştirakçilerle birlikte butona basarak beton mikserini çalıştıran Lider Altınok, kapalı spor salonunun temelini attı. ​

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.