Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

Kaspersky, Tüm Yöneticiler için ‘Jargonsuz’ Yeni Bir Siber Güvenlik Eğitimi Başlattı

Kaspersky, günümüzün dijital işletmeleri ve girişimcileri için çok kıymetli olan yeni Yöneticiler için Siber Güvenlik Online Eğitiminin lansmanını gerçekleştirdi. Siber güvenlik eğitimi; risk idaresi, krizlere müdahale ve güvenlik olayları sırasında tesirli ve şuurlu kararlar vermek isteyen önderleri desteklemeye yardımcı oluyor.

BT güvenlik takımları ve şirket idare şuraları ortasındaki işbirliği hiç bu kadar değerli ve iş için bu kadar yararlı olmamıştı. Yöneticilerin %60’ından fazlası kurumlarında BT güvenliği konusundaki iletişimsizliğin en az bir siber güvenlik olayına yol açtığını kabul ediyor. Her iki BT çalışanından biri BT harici yöneticilerle tartışılması en güç mevzulardan birinin BT güvenlik bütçesinin artırılması olduğunu söylerken, Kaspersky’nin yeni eğitim programı bu zihniyeti değiştirmeyi amaçlıyor. Eğitim, BT güvenlik farkındalığının iş önderlerinin sorumluluğu olduğunun altını çizecek ve iş önderlerine BT çalışanlarıyla nasıl birebir fikirde olabileceklerini öğretecek.

Kurum içinde daha güçlü bir güvenlik kültürü oluşturulmasını teşvik eden yeni eğitim programı, iştirakçilerin çağdaş siber güvenlik tehdit ortamı hakkında farkındalıklarını artırmayı ve, siber güvenlik marifetlerinin hakikat kullanımını özendirmeyi amaçlıyor. Siber akınlar en güzel ihtimalle sistemler üzerinde ufak rahatsızlıklara neden olurken, en makûs ihtimalle kurumu yıkıma uğratabiliyor.

Yöneticiler için Siber Güvenlik Online Eğitimi, Kaspersky’nin üst seviye yöneticileri ve önde gelen siber güvenlik uzmanları tarafından oluşturuldu. Kurs iştirakçileri, altı ana öğrenme modülünü kapsayan ve eğitmen tarafından yönetilen bir çevrimiçi görüntü kursu aracılığıyla siber güvenliğin temellerini öğrenme fırsatı yakalıyor:

  • Siber güvenliğe giriş
  • İşletmeler için siber riskler
  • Siber taarruzlar ve saldırganların kullandıkları araçlar
  • Kendinizi ve şirketinizi siber hücumlardan korumak 
  • Siber atakların sonuçlarını yönetmek
  • Siber güvenliğin geleceği

Kurs, şirketin kurucusu ve CEO’su Eugene Kaspersky, Kaspersky OS İş Ünitesi Lideri Andrey Suvorov, Küresel Araştırma ve Tahlil Grubu (GReAT) Yöneticisi Igor Kuznetsov, Dijital Ayak İzi İstihbaratı Lideri Yuliya Novikova ve Küresel Satışlar Kurumsal Satışlar Lideri Lavinia Rossi’nin de ortalarında bulunduğu şirketin yıldızlarını bir ortaya getirdi. Eğitim, yöneticilerin işletmelerinin siber güvenliği için muhtaçlık duydukları bilgi, pratik yönergeler ve denetim listelerine odaklanan testlerle mikro öğrenme formatında sunuluyor.

İlginizi Çekebilir;  Başkan Abdullah Özyiğit, ikinci BETEM'in inşaatını inceledi

Kaspersky CEO’su Eugene Kaspersky şunları söyledi: “Dijital teknolojilerin iş dünyası üzerinde derin bir tesiri var. Beraberinde daha fazla fırsat, maliyet optimizasyonu, global ölçeklendirme yeteneği ve daha birçok yarar getiriyor. Bu teknolojilerin güvenliği ve güvenilirliği kuruluşun performansı üzerinde direkt tesire sahip olduğundan, siber güvenliği denetlemek sorumlu iş önderlerinin temel misyonlarından biri haline geliyor. Bu eğitimle, siber güvenliğin temelleri konusunda eğitim vererek ve yöneticilerin işletmelerinin siber hatalılardan bir adım önde olmasını sağlamak için dikkate almaları gereken konuları paylaşarak liderlik konumundaki şahıslara yardımcı olmayı amaçlıyoruz.”

Siber güvenlik yalnızca CISO’ların ve BT’nin değil, tıpkı vakitte teknik olmayan liderliğin de etkin iştirakini gerektiriyor. Böylelikle kurum genelinde siber güvenlik kültürü oluşturma konusunda ortak bir kararlılık ortaya koymanın yanı sıra, kurs iştirakçileri günlük olarak kullanılabilecekleri ve bir kurum genelinde dağıtılabilecek gereçlere erişimden de yararlanabiliyor.

Yeni bilgileri pekiştirmek üzere kursta iştirakçilere pratik misyonlar veriliyor ve her bahsin sonunda kıymetlendirme soruları yöneltiliyor. Programı tamamlayan kullanıcılara Kaspersky tarafından sertifika veriliyor.

Kursta her biri üç ila altı dakikalık toplam 50 ders yer alıyor. Dersler bulut platformu üzerinden erişim yoluyla yahut şirketin öğrenme idare sistemine entegre edilmek üzere SCORM olarak sağlanabiliyor.

Kurs, çalışanların siber güvenlik farkındalığını artırmak ve kurumun genel siber güvenliğinde kendi rollerini keşfetmelerini sağlamak için bir dizi ilgi cazip eğitim seçeneği sunan Kaspersky Güvenlik Farkındalığı portföyünün bir kesimini oluşturuyor.

Kursa kaydolmak yahut Yöneticiler için Siber Güvenlik Online Eğitimi hakkında daha fazla bilgi almak için Kaspersky Expert Training web sitesini ziyaret edin.

Kaspersky hakkında

Kaspersky, 1997 yılında kurulmuş global bir siber güvenlik ve dijital kapalılık şirketidir. Kaspersky’nin derin tehdit istihbaratı ve güvenlik uzmanlığı, dünya genelinde işletmeleri, kritik altyapıları, hükümetleri ve tüketicileri korumak için daima olarak yenilikçi tahlillere ve hizmetlere dönüşmektedir. Şirketin kapsamlı güvenlik portföyü, gelişmiş ve gelişen dijital tehditlerle çaba etmek için önde gelen uç nokta muhafazası, özel güvenlik eserleri ve hizmetleri ile Siber Bağışıklık tahlillerini içeriyor. 400 milyondan fazla kullanıcı Kaspersky teknolojileri tarafından korunmaktadır ve şirket 220.000’den fazla kurumsal müşterinin kendileri için en değerli olanı muhafazalarına yardımcı oluyor. kaspersky.com adresinden daha fazla bilgi edinin.

İlginizi Çekebilir;  Bosch elektrikli araçlar için 800 voltluk teknoloji üretimine başlıyor

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.