Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

‘Kadının Gücü Van’ın Gücü’ Projesi Devam Ediyor

Van Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan ‘Kadının gücü Van’ın Gücü’ projesi sürüyor. Proje kapsamında 50 bin bayan sinema, tiyatro ve söyleşi programlarıyla buluşacak.

Kadınların toplumsal hayata iştiraklerini artırmak gayesiyle kültürel etkinlikler düzenleyen Büyükşehir Belediyesi Bayan ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı, Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Lider Vekili Ozan Balcı’nın talimatları doğrultusunda bayanlar için hayata geçirilen ‘Kadının gücü Van’ın Gücü’ projesi devam ediyor. Proje kapsamında bayanlar ve üniversite öğrencilerinden oluşan 200 kişilik küme, Şehit Öğretmen Aybüke Yalçın’ın hayat öyküsünün anlatıldığı “Aybüke; Öğretmen Oldum Ben!” sinemasını izledi.

Projeden ötürü memnuniyetlerini tabir eden iştirakçiler, sinemadan etkilendiklerini belirterek, projenin hayata geçirilmesinden ötürü Vali Ozan Balcı ve Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

Katılımcılarla birlikte Van Milletvekili Kayhan Türkmenoğlu, Gençlik ve Spor Vilayet Müdürü Yalçın Özdemir, AK Parti Van Vilayet Bayan Kolları Lideri Havva Duran ile Bayan ve Aile Hizmetleri Lideri Selma Biçek de sineması izledi.

Sinema aktifliği iştirakçilere ikram takdimi ile sona erdi. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Öğrencilerden muhteşem konser

Yoruma kapalı.