Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

Kadın cinayetleri Seferihisar’da protesto edildi

Seferihisar’da, boşanmak istediği kocası tarafından öldürülen Sevinç Keçkin cinayeti ve bayana karşı şiddet protesto edildi. Harekete katılan Seferihisar Belediye Lideri İsmail Yetişkin, “Kadına karşı şiddeti durdurun” daveti yaptı.

Kadına karşı şiddet, Seferihisar’da protesto edildi. Seferihisar Kent Kurulu öncülüğünde Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen aksiyona, iştirak ağır oldu. Seferihisar Kent Kurulu Lideri Sevil Ege, “Bugün burada hepimizin ortak yarası olan bayan cinayetlerine dur demek için toplandık. Ne yazık ki geçtiğimiz hafta bugün Seferihisar’da hemşerimiz hoş kızımız şimdi 23 yaşında ve geride iki çocuğunu bırakarak ortamızdan ayrıldı. Sevincimizi solduran ise onun ayrılmak istediği kocasıydı. Hiçbir vakit, benim başıma gelmez diyemeyeceğimiz bir erkek terörü ile karşı karşıyayız ve ne yazık ki ne kanunlar, ne uygulamalar bu terörü durduramıyor” dedi. 

 

“OMUZ OMUZA ÇABA ETMELİYİZ”

Eyleme katılan Seferihisar Belediye Lideri İsmail Yetişkin de, şunları söyledi: “Neşe ile tüm Seferihisar yasa boğulduk. Gerisinde, annesiz büyümek zorunda olan ufacık iki çocuk kaldı. Bu kimsenin bahtı olamaz. Bayanların hayatlarını korumak için çok daha önemli tedbirlerin alınması gerekiyor. 

Buradan bir kere daha tüm yetkililere sesleniyorum; bayana karşı şiddeti durdurun. Gerekli olan tüm tedbirleri alın. Bayana şiddete karşı bayan erkek omuz omuza çaba etmeliyiz. Seferihisar’da bu alanda uğraş etmek isteyen herkesin sonsuza kadar yanındayım” dedi. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Bisiklet, motosiklet ve skuter için kapalı park yeri de var Bostanlı İskelesi yenileniyor

Yoruma kapalı.