Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

İzmir’in dayanışma noktaları var

İzmir’in dayanışma noktaları var

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin toplumsal hizmet merkezleri olarak faaliyet göstermek üzere yoksulluğun ağır yaşandığı bölgelerde hizmete aldığı Bizİzmir Dayanışma Noktaları’nda bin 550 şahsa ebeveyn tavrı, besin güvenliği ve hijyen, mesken kazaları ve birinci yardım eğitimleri verildi. 920 yurttaş ise ağız ve diş ön bakımı tarama hizmetinden yararlandı.

İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer’in toplumsal belediyecilik vizyonu kapsamında faaliyete geçen ve dezavantajlı mahallelerde toplumsal hizmet merkezi olarak faaliyet gösteren 11 Bizİzmir Dayanışma Noktası’nda artık eğitim ve önleyici sıhhat hizmetleri de sunuluyor. Sıcak yemek dağıtımının yapıldığı dayanışma noktalarında yurttaşlara her mevzuda dayanak vermek için işçi canla başla çalışıyor. 11 Eylül-31 Ekim tarihleri ortasında bin 550 şahsa ebeveyn tavrı, besin güvenliği ve hijyen, mesken kazaları ve birinci yardım eğitimi verildi. Ayrıyeten Toplumsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ve Sıhhat İşleri Dairesi Başkanlığı işbirliğiyle 920 yurttaş, ağız ve diş ön bakımı tarama hizmetinden yararlandı.

Bizİzmir Dayanışma Noktaları, 2019’dan itibaren 70 mahallede toplumsal incelemeler ile tespit edilen muhtaçlık sahibi yurttaşlara 3 milyon 900 bin kişilik sıcak yemek dayanağı sağladı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek Alanya'da

Yoruma kapalı.