Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

İzmir’den Hatay’a 244’üncü destek tırı gönderildi

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 11 ili etkileyen 6 Şubat’taki Kahramanmaraş merkezli zelzele felaketinin akabinde yaraları sarmaya devam ediyor. Büyükşehir, Hatay’a 244’üncü dayanak tırını da gönderdi.

Kahramanmaraş merkezli zelzelelerin akabinde tüm üniteleriyle harekete geçen İzmir Büyükşehir Belediyesi, depremzedelere dayanak vermeye devam ediyor. Yurttaşların ve Büyükşehir Belediyesi’nin temin ettiği yardım materyallerinin yer aldığı bir tır daha Hatay’a hakikat yola çıktı. Tırda 300 soba, bin 200 hijyen paketi, 30 yatak, 492 battaniyenin yanı sıra 76 koli çocuk, 85 koli bayan, 34 koli erkek giysi materyali yer alıyor. 8 aydır her hafta bir yardım tırını bölgeye gönderen Büyükşehir Belediyesi, 244’üncü dayanak tırını yola çıkarmış oldu.

 

Dayanışma sürecek

İzmir Büyükşehir Belediyesi, afetin çabucak akabinde Umut Hareketi’ni başlatarak sarsıntı bölgesindeki vatandaşlar için dayanışma köprüsü oluşturmuştu. İzmirlilerin ağır iştirakiyle çığ üzere büyüyen Umut Hareketi ile bölgeye bugüne kadar 3 uçak, 2 gemi, 243 tır, 129 kamyon, 6 kamyonet ile yardım materyali gönderildi. Zelzele bölgelerinde konteyner kentler kuran Büyükşehir Belediyesi, “Bir Kira Bir Yuva” kampanyasıyla da barınma problemine tahlil üretmişti. İzmir’in depremzede vatandaşlara dayanağı, bölgede hayat tam manasıyla olağana dönene kadar devam edecek.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  TEGV'in geleneksel 'Geleceğe Bakış Toplantısı' gerçekleştirildi

Yoruma kapalı.