Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Kızılay Arasında Protokol İmzalandı

İzmir Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü ve Türk Kızılay Ege Bölge Kan Merkezi ortasında istekli kan bağışçısı kazanılması ve kan bağışçısı olma konusunda bilinçlendirme faaliyetlerinin yürütülmesi ile ilgili olarak işbirliği protokolü imzalandı.

İzmir Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğünde gerçekleştirilen protokolün imza merasimine İzmir Vilayet Ulusal Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi ve Türk Kızılay Ege Merkezi Müdürü Dr. Barış Dolaş katıldı.

İlgili protokol, ülkenin gereksinimi olan kan ve kan eserlerinin istekli, nizamlı ve şuurlu kan bağışçılarından karşılanması ve kan bağışı şuurunun toplumda yaygınlaştırılabilmesi maksadıyla 2023- 2024 eğitim öğretim periyodunda, İzmir vilayetinde bulunan tüm okul ve kurumlarımızın kan bağışının önemini ve hayat kurtarıcı olduğunu vurgulayarak öğrencilerimizin yardımlaşma ve dayanışma duygularını geliştirmeye yönelik planlanacak çalışmaların genel ve temel temellerini belirlemek amacıyla imzalandı.

İzmir’e Kan Gelecek

Protololde kelam alan Yahşi, ‘’Biliyoruz ki kan bağışı acil değil daima bir gereksinimdir ve devamlılığını sağlamak elzemdir. Muadili olmayan bu hayati sıvının bağışında bulunmak, insani bir ödevdir ve hepimizin katkıda bulunabileceği bir sorumluluktur.’’ diyerek şöyle devam etti: ‘’İzmir eğitim ailesi olarak bu hassasiyetimizi toplumun her bölümüne ulaştırmak, çocuklarımızı küçük yaşlardan itibaren kan bağışının hayati kıymeti noktasında bilinçlendirmek istiyoruz. Onlara, kan bağışının ne kadar değerli olduğunu öğretmek, insanlığa nasıl katkı sağlayabileceklerini göstermek için örnek olmak istiyoruz. Bu minvalde Türk Kızılay’ımızla birlikte 30 ilçemizde “İzmir’e Kan Gelecek’’ sloganı ile harekete geçiyoruz. Kan bağışı, ömürleri kurtarmak için elimizdeki en güçlü araçlardan biridir. Bir araya geldiğimizde, büyük bir fark yaratabiliriz.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Anadolu Efes Maviyi Korumaya Devam Ediyor

Yoruma kapalı.