Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

İzmir Ata’ya saygı için 350 metrelik posterle yürüdü

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü aktiflikleri kapsamında Ata’ya Hürmet Yürüyüşü düzenledi. İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer’in de katıldığı yürüyüşte 350 metrelik dev Atatürk posteri taşındı. Lider Tunç Soyer, “Türkiye’nin, dünyanın içinde bulunduğu siyasal iklimde tekrar bize Atatürk’ün unsurları, ihtilalleri yol gösteriyor. Buna sonuna kadar sahip çıkacağız” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ulu lider Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 85. yıl dönümünde düzenlediği anma programı gün uzunluğu sürdü. Akşam saatlerinde İzmirlilerin geniş iştirakiyle Alsancak Limanı’ndan Cumhuriyet Meydanı’na “Ata’ya Hürmet Yürüyüşü” düzenlendi. 350 metrelik dev Atatürk posterinin taşındığı yürüyüşe İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer başta olmak üzere, Konak Belediye Lideri Abdül Batur, belediye bürokratları, sivil toplum kuruluşları, oda, dernek ve siyasi partilerin temsilcileri, meclis üyeleri, muhtarlar ve yurttaşlar katıldı. Yürüyüşün sonunda Atatürk’ün sevdiği türkülerden oluşan bir konser de verildi.

Soyer: “Umudumuzu büyütüyor”
Yürüyüşün akabinde konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer, “85. vefat yıl dönümünde muazzam bir iştirakle, kalabalıklarla İzmir’de Ceddimizi anıyoruz. Onun aziz anısı önünde hürmetle eğiliyoruz. Bu kalabalıklar bize gösteriyor ki Atatürk deniz fenerimiz olmaya devam ediyor. Türkiye’nin, dünyanın içinde bulunduğu siyasal iklimde yeniden bize yol gösteren, rehberlik eden Atatürk’ün prensipleri, ihtilalleri. Bu unsurlara sonuna kadar sahip çıkacağız. Kalabalıkların olması da geleceğe dair umudumuzu büyütüyor” diye konuştu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Sanayici, Kurda Denge İstiyor!

Yoruma kapalı.