Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

İzmir 7’den 77’ye Ata’sının İzinde Konak Atatürk Meydanı’nda unutulmaz koreografi

İzmir 7’den 77’ye Ata’sının İzinde

Konak Atatürk Meydanı’nda unutulmaz koreografi

İzmir Büyükşehir Belediyesi, ulu başkan Mustafa Kemal Atatürk’ü ortamızdan ayrılışının 85’inci yıldönümünde Konak Atatürk Meydanı’nda dokuzu beş geçeyi gösteren saat ve “7’den 77’ye İzindeyiz” yazısının oluşturulduğu koreografi ile andı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, ulu başkan Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 85’inci yıldönümünde saatler 9.05’i gösterirken belediye çalışanlarının yer aldığı etkileyici bir görsel aktifliğe imza attı. Konak Atatürk Meydanı’nda 1881 kişi “7’den 77’ye İzindeyiz” yazısı ve 9’u 5 geçe duran saat figürü oluşturuldu.

Özuslu: “Fikirleri bugün hala hayatta”

Konak Atatürk Meydanı’ndaki anma programında konuşan İzmir Büyükşehir Belediyesi Lider Vekili Mustafa Özuslu, “Bugüne çok uygun bir görsele şahit olduk. Bugünü aslında bir yasın ötesine taşıyıp Mustafa Kemal Atatürk’ün bize söylediklerini anlamak ve idrak etmek, onları kılavuz olarak uygulamak çok değerli. Atatürk’ün kendisinin de söylediği üzere naçiz bedeni toprak oldu lakin fikirleri bugün hala hayatta, her zamankinden daha çok geçerli. Hem yastayız hem de umutluyuz Atatürk sevdalıları bu memlekette azalmıyor, çoğalıyor” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  İmamoğlu, '10 Kasım Mevlidi'ne katıldı

Yoruma kapalı.