Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

İZELMAN anaokullarının sayısı 13’e çıktı

İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İZELMAN Anaokullarına yeni eğitim-öğretim yılında Çiğli Ataşehir ile Torbalı şubeleri de eklendi. 13 bölgede bine yakın öğrenciye eğitim veren İZELMAN anaokullarının sayısı yılın sonuna kadar yeni şubelerle birlikte 20’ye çıkacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İZELMAN Anaokulları, 2023-2024 eğitim periyodunda “eğlenerek öğrenme” prensibi ile erken çocukluk periyodunda öğrencilerini tüm gelişim alanlarında desteklemeye devam ediyor. Kent merkezinin yanı sıra etraf yerleşimlerde de hizmet veren İZELMAN A.Ş.’nin anaokullarına Çiğli Ataşehir ile Torbalı şubeleri de eklendi. Cumhuriyet’in 100.yılında 20 şubeye ulaşılması hedeflenirken Gaziemir, Tire, Kiraz, Bergama, Bayındır, Urla ve Menemen şubelerinin de bu yılın sonuna kadar hizmete alınması planlanıyor.

 

Kiraz Anaokulu yakında hizmete alınacak

2019 yılında 7 olan İZELMAN Anaokulu sayısının Çiğli Ataşehir ve Torbalı ile birlikte 13’e çıktığını belirten İZELMAN Anaokulları Müdürü Eda Kaygusuz, “En yakın vakitte Kiraz Anaokulumuz da hizmete başlayacak. Tunç Liderimizin eğitimde fırsat eşitliği vizyonu doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Her geçen gün sayıları artan anaokullarımız ile birlikte daha çok veliye ve öğrenciye ulaşıyoruz. Öğretmenlerimiz ön lisans ve lisans mezunu. Bu sene birinci sefer okullar açılmadan evvel öğretmenlere ve okul idarecilerine eğitim seminerleri düzenledik. İkinci eğitim seminerini ise sömestr tatilinde yapacağız. Kendimizi daima geliştirerek çocuklarımıza en âlâ eğitimi sunmayı hedefliyoruz” dedi.

 

Çocuklarınız emin ellerde

Çiğli Ataşehir Okulu’nda 60 öğrenciye, Torbalı’da 54 öğrenciye hizmet verdiklerini lisana getiren Kaygusuz, “26 yıllık bir inanç. 26 yıldır bu işi severek yapıyoruz.  Aileler, bebek sayılabilecek bir yaşta çocuklarını bize teslim ediyor. Sabah 07.00’dan 18.00’a kadar çocuklarımıza gözümüz üzere bakıyoruz. Üç öğün yemeğimiz günlük olarak hazırlanıyor. Tüm gün eğitimi-öğretici etkinliklerimiz devam ediyor. Çocuklarımız burada emin ellerde” halinde konuştu.

İlginizi Çekebilir;  Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Yusuf Tekin'in Katılımı İle Selçuklu Belediyesi Gelişim ve Teknoloji Akademisi'nin resmi açılışı gerçekleştirildi

 

“İyi ki bu ailenin kesimi olmuşuz”

3 yaşındaki oğlunun eğitimi için araştırma yaptığında İZELMAN Anaokulları’ndan daima olumlu geri dönüşler aldığını söz eden Aslı Kahraman, “Bir arkadaşımız önerdi.  Çok mutluyuz. Her şey yolunda. Esaslı bir kuruluş olması, konutumuza yakın olması ve bütçemize de uygun olması tercih sebebimiz oldu. Çocuğumuz Ege de pek keyifli. Çocuğumuzun memnun olması bizi de keyifli ediyor” diye konuştu.

Oğlu kreşe giden Murat Sayın, “3 buçuk yaşında oğlum var. Biz buradan çok mutluyuz. Hem oğlum severek gidiyor hem de öğretmenler çok ilgili. Okulun yeri, dizaynı da çok uygun. Eşim de öğretmen; bu dalın içerisinde. Biz araştırıp seçtik. Öğretmenler ne vakit bir şey sorsak sonuna kadar açıklıyorlar. Gözümüz geride kalmıyor. Âlâ ki bu ailenin bir parçasıyız” dedi.

Daha evvel okul deneyimi olduğunu lakin İZELMAN Anaokullarına bu sene kayıt yaptırdıklarını söyleyen Mustafa Kemal Erman, “Hem fiyat hem de eğitim açısından tercihimiz bu okul oldu. Öğretmenler çok yeterli. Bizler istediğimiz vakit görüşebiliyoruz. Çocuğum da okula gitmek istiyor. Hem arkadaşlarını hem de okulunu seviyor” sözlerini kullandı.

 

Yıl sonuna kadar yeni şubeler açılacak

13 farklı şubede 18-68 ay aralığında 813 öğrenciye eğitim veren İZELMAN Anaokulları, deneyimli eğitim takımı ile kreş kümesinden başlayarak çocukları ilkokula hazırlıyor. Rehberlik ünitesi ile çocukların duygusal gelişimlerini destekleyen İZELMAN Anaokulları 3 ruhsal danışman ve rehberlik uzmanı, 1 psikolog, 2 sosyolog ile çalışarak çocukları yakından gözlemliyor. Okullarda ayrıyeten yabancı lisan, görsel sanatlar, robotik kodlama, jimnastik ve yaratıcı drama üzere branş dersleri de yer alıyor. Balçova, Evka-2,  Evka-4, Girne, Buca, Güzelyalı, Dikili, Beydağ, Aliağa, Bornova, Görece, Ataşehir, Torbalı bölgelerinde hizmet veren İZELMAN Anaokullarına Cumhuriyet’in kuruluşunun 100. yılında Gaziemir, Tire, Kiraz, Bergama, Bayındır, Urla ve Menemen şubeleri de eklenecek.

İlginizi Çekebilir;  Narlıdere Belediyesi'nin Beslenme Desteği 32 Bin Pakete Ulaştı

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.