Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

İstanbul’da İskandinav Rüzgârı: Jo Strømgren Kompani’nin Efsanevi ‘Made in Oslo’ Performansı, CRR’de Sanatseverlerle Buluşuyor!

İstanbul’da İskandinav Rüzgârı: Jo Strømgren Kompani’nin Efsanevi ‘Made in Oslo’ Performansı, CRR’de Sanatseverlerle Buluşuyor!

 

İskandinavya’nın en başarılı bağımsız kümelerinden Jo Strømgren Kompani, büyüleyici performans serisi “Made in Oslo” ile 21-22 Kasım’da CRR’de sanatseverlerle buluşuyor!

 

1988 yılında kurulan Norveç merkezli Jo Strømgren Kompani, İskandinavya’nın en etkileyici bağımsız kümeleri ortasında yer alıyor. 60’tan fazla ülkeyi kapsayan turneleri ve yılda 150’ye yakın performansıyla tanınan küme, dans ve tiyatronun karanlık, siyasi alt metinlerle harmanlandığı özgün ve fizikî mizahıyla ünlü. Jo Strømgren Kompani, enerjik üç koreografinin bir ortaya geldiği “Made in Oslo” isimli programıyla 21-22 Kasım’da İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Cemal Reşit Rey (CRR) Konser Salonu’nda İstanbullularla buluşacak. Saat 20.00’de başlayacak şov arasız 60 dakika sürüyor.

 

“Made in Oslo” isimli program, “Gone” (2015), “The Ring” (2014) ve “Kvart” (2007) yapıtlarını içeriyor. Her bir eser, çağdaş hayatın farklı taraflarını ele alarak izleyicilere eşsiz bir tecrübe sunmayı hedefliyor.

 

Hüzün ve nostaljinin ilgisine odaklanan “Gone”, hayatın dönüm noktalarını, saldırganlık ve inkâr süreçlerini işliyor. “The Ring” 1930’ların Fransız müziği eşliğinde, dünyanın en eski sembollerinden biri olan yüzüğün öyküsünü anlatıyor. Sahne üzerinde nadiren görülen bir dans tipini keşfeden “Kvart”ta ise, dansçıların hareketlerinin kare yün bir battaniye üzerinde gerçekleştiği bir performans sergileniyor.

 

Jo Strømgren Kompani’nin “Made in Oslo” programı, 21-22 Kasım’da CRR’de izlenebilir. Biletler 75-120-180 ve 220 TL olarak CRR gişesi ve Biletix’te satışta.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Büyük Ev Ablukada 17 Haziran'da Zorlu PSM'de!

Yoruma kapalı.