Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

İnegöl’ün Merkezi 390 Araçlık Otoparkla Nefes Alacak

İnegöl Belediyesi’nin kentin merkezinde hayata geçirdiği Yeni Kent Meydanı ve Hayat Alanı ile Merkez Park projeleriyle 390 araçlık otoparkta hizmete girecek. Açık ve kapalı otoparklarla kentin merkezi nefes alacak.

İnegöl Belediyesi, kentin merkezinde iki dev projeyle İnegöl’ün çehresini değiştiriyor. İçerisinde belediye hizmet binasının da yer aldığı Yeni Kent Meydanı ve Ömür Alanı projesi ile çabucak karşı adada hayata geçirilen Merkez Park projeleri kentin merkezine katacakları görsel kıymetin yanı sıra, her iki projede yer alan toplam 390 araçlık otoparkla da parklanma ve trafik sıkıntısına ilaç olacak.

 

7/24 YAŞAYAN MERKEZ; YENİ KENT MEYDANI VE HAYAT ALANI

Şehir merkezinde yeni bir ömür alanı olarak tabir edilen Yeni Kent Meydanı ve Ömür Alanı içerisinde barındırdığı belediye hizmet binasının yanı sıra; meclis salonu, toplantı salonları, gençlerin uğrak yeri olacak Nöbetçi Kitaphane, ilçe halkının kültür sanatla buluşacağı stant salonu, kafeterya, İnegöl’ün asırlık lezzetlerinin sunulacağı Gastro İnegöl Restoranı ile 7/24 yaşayan ve her yaştan bireye hitap eden bir merkez olacak. Tüm bunların yanında projede açık ve kapalı toplam 190 araçlık otopark mevcut.

 

ŞEHRİN YEŞİL MEYDANI; MERKEZ PARK

Yeni Kent Meydanı ve Hayat Alanı projesinin çabucak karşısında yükselen Merkez Park projesi de İnegöl’ün yeşil meydanı olacak. Eski hükümet konağının bulunduğu alan ile sedir kafenin bulunduğu karşılıklı iki ada üzerinde projelendirilen Merkez Park içerisinde yeşil alan yüklü; kafeterya, ¬etkinlik alanları, ATM alanları, bisiklet park yerleri ve taksi durağı yer alacak. Merkeze bir sistem ve intizam getirecek, dağınık yapılaşmayı toplayacak uygulama içerisinde de açık ve kapalı olarak 200 araçlık otopark da yer alıyor.

 

ŞEHRİN MERKEZİ 390 ARAÇLIK OTOPARKLA NEFES ALACAK

İlginizi Çekebilir;  Aksigorta'dan 4 Ekim'de Anlamlı Ziyaret

İnegöl Belediyesi’nin iki vizyon projesiyle birlikte kent merkezi 390 araçlık otoparka kavuşacak. Trafik ve parklanma yoğunluğunun her geçen gün arttığı günümüzde, atılacak bu adımla kent merkezi nefes almış olacak. Otoparklar günümüz gereksinimlerine karşılık verecek formda dizayn edilirken, kapalı ve açık olarak planlanan otoparkların kapalı kısımları içerisinde elektrikli araç dolum alanları da yer alıyor.

 

SEMBOL BİR MEYDAN VE KENT MERKEZİ DOĞUYOR

Şehrin merkezini yine dizayn edecek projelere ait açıklama yapan Belediye Lideri Alper Taban, kısa müddet içerisinde hizmete açılacak her iki alanın da İnegöl için kıymetli bir kazanım olduğunu söz etti. Lider Taban, “Yeni Kent Meydanı ve Ömür Alanı ile Merkez Park projeleri hem üzerinde bulunan alanlarla kentin pahasına kıymet katacak hem de otoparklarıyla bu alanda kıymetli bir açığı kapatmış olacak. Kent Meydanı ve Hayat Alanı 7/24 yaşayan, her yaştan vatandaşımızın faydalanacağı bir merkez olacak. Burada belediyemizin hizmet binası da yer alacak. Lakin projenin büyük çoğunluğu toplumsal alanlardan oluşuyor. Merkez Park ile de bütünleştiğinde İnegöl’ümüz çağdaş, örnek bir meydana ve kent merkezine kavuşmuş olacak. Sembol bir meydan ortaya çıkacak burada” dedi.

 

EN BÜYÜK KAZANIM OTOPARKLAR

Özellikle projelerin otopark kısımlarının merkezdeki trafiği ve parklanma problemini giderecek ölçüde olduğunu kaydeden Alper Taban, “Bir yanda Yeni Kent Meydanı ve Hayat Alanı ile üzerinde İnegöl’e yakışacak tesisler, bir yanda yeşil meydan olarak söz ettiğimiz, İnegöl’ün tabiatını da yansıtan ve merkezde bu özelliği temsil eden, toplumsal alanlarıyla kentin yeni buluşma noktası Merkez Park… Üzeri başka bir kıymet olacak bu iki projemizin altını da en büyük gereksinimlerimizden biri olan otoparklar ile donattık. Her iki meydanın da altı otopark olarak düzenlendi. Kentin merkezinde çoğunluğu kapalı otopark olmak üzere toplamda 390 araçlık otopark kazanmış olacağız. Bu adım, tıpkı vakitte İnegöl’ümüzün merkezine nefes aldıracak. Projelerdeki en büyük kazanımın 390 araçlık otopark alanları olduğunu söz edebilirim” diye konuştu.

İlginizi Çekebilir;  Nevşehir Belediye Spor' a Gönül Veren Herkesin Bu Takımda Hakkı Var

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.