Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

İnegöl; Müslüman Kardeşlerine Dua Gecesinde Buluştu

İnegöl Belediyesi, İsrail’in Filistin’de bir ayı aşkındır sürdürdüğü taarruzlar karşısında hayatını kaybeden müslüman kardeşlerimiz için Filistin’e dua gecesi düzenledi.

11 Kasım Cumartesi akşamı yatsı namazına müteakiben OSB mescidinde yapılan Filistin’e Dua Gecesinde Prof. Dr. Mehmet Emin Ay “Kudüs’ün İslam Dünyası İçin Önemi” bahisli anlatımlarında bulundu. Ayasofya Mescidi İmam Hatibi Kurra Hafız Ferruh Muştuer ise Kuran-ı Kerim tilavetleri ve duaları, Mevlidhan ve Kasidehan Mustafa Kaya da kasideleri ve mevlidi şerifi ile Filistin’e Dua Gecesinde Müslüman kardeşlerimizin sesi oldu.

 

TÜRKİYE ZALİMİN KARŞISINDA, MAZLUMUN YANINDADIR

Filistin’e dua gecesi sonrası açıklama yapan İnegöl Belediye Lideri Alper Taban, “Masum insanların akan kan ve gözyaşına sessiz kalmamak ismine Filistin’e Dua Gecesinde bir ortaya geldik. Değerli hocalarımızın anlatımı ve dualarıyla kardeşlerimize lisanımızla ve kalbimizle buğuz etmek, ve dualarımızla kardeşlerimize dayanak olmak istedik. Filistin’de yaşananlar adeta bir soykırım. Dünya sessiz kalsa da Türkiye sessiz kalmaz. Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere ülkemiz her vakit zalimin karşısında, mazlumun yanındadır. Bu gece ellerimizi semaya Filistin başta olmak üzere tüm Müslüman coğrafyamızdaki kardeşlerimiz için açtık. Allah zalime fırsat vermesin. Birlik ve beraberliğimiz daim olsun. Tüm Müslüman kardeşlerimizin yardımcısı olsun.’’ dedi.

İnegöllü vatandaşların iştirak gösterdiği dua gecesi sonunda İnegöl Belediyesi helva ikramında bulundu

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Kenan Doğulu, Cumhuriyet'in 100. yılını unutulmaz İzmir konseriyle kutladı. 

Yoruma kapalı.