Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

İnegöl Belediyesi’nden Çocuklara Özel Çömlek Atölyesi Etkinliği

İnegöl Belediyesi’nden Çocuklara Özel Çömlek Atölyesi Etkinliği

 

İnegöl Belediyesi, orta tatil periyodunda çocukları unutmadı. Perşembe günü Kent Müzesinde 5 yaş ve üzeri çocuklara yönelik “Çocuk Çömlek Atölyesi” aktifliği gerçekleştirilecek.

Şehirde yaşayan her yaştan bireye hizmet düsturuyla hareket eden İnegöl Belediyesi, orta tatil devrinde çocuklar için özel bir aktiflik hazırladı. Çocukların tatil sürecini daha verimli geçirmeleri ve keyifli hale getirmek ismine Perşembe günü “Çocuk Çömlek Atölyesi” gerçekleştirilecek.

KÜLTÜR BAKANLIĞI ÇÖMLEK USTASI SALİM YAŞAR NEZARETİNDE YAPILACAK

5 yaş ve üzeri çocuklara yönelik yapılacak aktiflik, 16 Kasım Perşembe günü 2 başka seans olarak yapılacak. Birinci seans 10.00’da başlayıp 12.00’da sona erecek. İkinci seans ise 13.00’da başlayıp 16.00’da son bulacak. Çocuklara yönelik yapılacak aktiflik, Kültür Bakanlığı Çömlek Ustası Salim Yaşar nezaretinde gerçekleştirilecek. 

TÜM ÇOCUKLAR DAVETLİ

Belediye Lideri Alper Taban, yapılacak aktifliğe tüm öğrencileri davet etti. katılmak için kayıt yaptırma kaidesi bulunmayan Çocuk Çömlek Atölyesinde, çocuklara kendi yaptıkları çömlekler de armağan edilecek.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  1 Ekim Dünya Çocuk Günü kutlanacak

Yoruma kapalı.