Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

İnci Çayırlı 18 Ekim’de CRR’de Anılıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Cemal Reşit Rey (CRR) Konser Salonu’nda, 18 Ekim Çarşamba akşamı Türkiye’nin müzik mirasında silinmez bir iz bırakan Türk müziği sanatkarı İnci Çayırlı özel bir konserle anılıyor. CRR Türk Müziği Topluluğu’nun vereceği konser saat 20.00’de başlayacak. Konserde İnci Çayırlı’nın yayınlanmamış müziği kendi sesinden dinleyicilerle paylaşılacak. Konser öncesi CRR fuayesinde İnci Çayırlı’nın kızı Canan Atalay’ın da katılacağı bir de söyleşi gerçekleşecek.

 

Hakan Talu’nun idaresinde gerçekleşecek konserde, İnci Çayırlı’nın meşhur ettiği ve okumayı çok sevdiği müzikler icra edilecek. Konserde, İnci Çayırlı’yı yakından tanıyan Üsküdar Musıki Cemiyeti şeflerinden ve günümüzün başarılı icracılarından Sezen Cin Özdemir konuk sanatçı olarak yer alacak. 

 

Çayırlı’nın Kendi Sesinden…

Konserde ayrıyeten, Çayırlı’nın kendi sesinden daha evvel yayınlanmamış bir müziği dinleyicilerle paylaşılacak ve 2019 yılında tekrar CRR Türk Müziği Topluluğu ile birlikte yaptığı konserden bir kısım gösterilecek.

 

Kızının Anlatımıyla İnci Çayırlı

Konser öncesi CRR fuayesinde moderatörlüğünü Hakan Talu’nun üstleneceği bir de söyleşi gerçekleşecek. İnci Çayırlı’nın müzik hayatı ve anıları üzerinden şekillenecek söyleşide; Çayırlı’nın kızı Canan Atalay ve muharrir Murat Derin konuşmacı olacak. Söyleşi saat 18.45’te başlayacak.

Konserin biletleri 40 ve 90 TL olarak Biletix’ten ve CRR gişesinden temin edilebilir.

 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Yapı Kredi bomontiada Avlu'da Caz Ceyda Köybaşıoğlu ile devam ediyor

Yoruma kapalı.