Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

İGA İstanbul Havalimanı, İnovasyon Merkezi Oluyor

Havacılık bölümünde yeniliklerin öncüsü İGA İstanbul Havalimanı, dünyada inovasyonun merkezi kabul edilen Plug and Play ile kıymetli bir iş birliğine imza attı. Mutabakatla; teknoloji gereksinimlerine uygun startup’ların inovasyon süreçlerinin başlatılacağı İGA İstanbul Havalimanı’nda inovasyon kültürünün desteklenmesi amaçlanıyor.

 

Dijitalleşme ve teknolojiyi odağına alan İGA İstanbul Havalimanı, yeni fikirleri teşvik etmek, girişimcileri desteklemek ve büyük şirketlerle buluşturmak hedefiyle Silikon Vadisi’nde faaliyet gösteren Plug and Play ile heyecan verici bir iş birliği başlattı.

 

İGA İstanbul Havalimanı’nın global çaptaki inovasyon seyahatini hızlandırması ve daha sürdürülebilir bir geleceğe katkı sağlaması hedeflenen iş birliği kapsamında birinci olarak ‘teknoloji odak çalışması’ yapılması planlanıyor. İGA İstanbul Havalimanı çalışanlarının sunacağı fikirlerin ve teknoloji gereksinimlerinin toplanmasının akabinde bu mevzularda tahlil üretebilecek startup’lara davet yapılacak ve seçilen startup’ların tahlillerinin İGA İstanbul Havalimanı’nda uygulanması için inovasyon süreçleri yürütülecek.

 

Bünyesinde ‘inovasyon yönetimi’ ve ‘girişimcilik ekosistemi’ kurmayı hedefleyen İGA İstanbul Havalimanı“Travel Vienna” ve “Smartcities İstanbul” programları kapsamında Seyahat, Mobilite, Objelerin İnterneti (IoT) ve Akıllı Kent alanlarında çalışacak; ayrıyeten 19 Ekim’de Viyana’da düzenlenecek “Selection Day” ile 2 Kasım’da Feriye Palas’ta düzenlenecek “İstanbul Expo Day” etkinliklerine katılarak startup ve partnerlerle bir ortaya gelecek.

 

“İnovasyon idaresi ve girişimcilik ekosistemini kuracağız”

 

Dünya genelinde 60 binden fazla teşebbüse erişimi bulunan Plug and Play’in geniş ekosistemine erişim sağlanmasıyla İGA İstanbul Havalimanı’nın inovasyon seyahatinin hızlanacağının altını çizen İGA İstanbul Havalimanı CEO Vekili Selahattin Bilgen sözlerine söyle devam etti: 

 

“Bu projeyle çalışanlarımızın fikirlerine ve gereksinimlerine odaklanarak, havalimanımızı teknolojide daha da ileri taşıyacağız. İGA İstanbul Havalimanı olarak bu heyecan verici iş birliğiyle geleceğe daha hazır ve daha yenilikçi adımlar atmaya kararlıyız. İş birliğimiz; İGA İstanbul Havalimanı’nda inovasyon kültürünün desteklenmesi, teknoloji teşebbüslerinin İstanbul Havalimanı’na çekilmesi, Havalimanı’nın teknoloji gereksinimlerinin yenilikçi bakış açısıyla karşılanması, şirket içi girişimciliğin ve sürdürülebilir kalkınmanın teşvik edilmesi ile yeni fikirlerin Havalimanımızda hayata geçirilmesi bahislerinde çok büyük kıymet katacaktır.” 

İlginizi Çekebilir;  Cumhuriyetin 100. Yılında 100 Okul

 

Plug and Play Türkiye Yöneticisi Lale Gözübüyük de İGA İstanbul Havalimanı ile iş birliği konusunda çok heyecanlı olduğunu vurgulayarak en yakın vakitte bu iş birliğinden doğacak muvaffakiyet öykülerini küresel ekosisteme duyurmayı hedeflediğini belirtti. 

 

Gözübüyük, “İGA İstanbul Havalimanı dünyanın en büyük, en başarılı havalimanları ortasında yer alıyor; ama bununla da yetinmeyip daima daha yeterlisi için çalışıp, ülkemizi gururlandırmaya devam ediyor. Ben de bu türlü çalışkan ve başarılı bir şirketle iş birliği yapmaktan onur duyuyorum. Plug and Play’in eşsiz küresel inovasyon imkânlarından, İGA İstanbul Havalimanı’nın sonuna kadar faydalanması için tüm grubumuzla elimizden gelenin en güzelini yapacağız,” sözlerini kullandı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.