Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

İcardi mi, Ronaldo mu, Messi mi?

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl 13’üncüsünü düzenlediği Kitap Fuarı’nda futbol sevdalısı gençler, ünlü futbolcuların hayatlarını husus alan kitaplara büyük bir istek gösteriyor. Galatasaray’ın Arjantinli yıldızı Mauro İcardi’den harika star Lionel Messi’ye kadar dünyanın başarılı kramponlarının hayatlarını mevzu alan kitaplar yayınevlerinin stantlarını süslüyor. Kitap alışverişine çıkan gençler, derslerine ait aradıkları kitapların yanında hayranı oldukları futbolcuların kitaplarına da göz atmayı ihmal etmiyor. 

 

POSTER VE STİCKER HEDİYELİ

Güncel bilgi ve fotoğrafları ile raflarda yer alan ünlü futbolcuların hayatlarını mevzu alan kitaplarda, futbolcunun kimlik kartı, posteri ve stickeri de satın alınan kitapların içinde armağan olarak alıcısına veriliyor.

 

FUTBOLCU KİTAPLARI BÜYÜK İLGİ GÖRÜYOR

Kitap Fuarı’nda stant açan yayınevleri de bu yılki kitap fuarına olan ağır ilgiden epeyce mutlu. Yayınevleri dünya klasiklerinin dışında dünyanın en çok konuşulan ve sevilen futbolcularının muvaffakiyet kıssalarını anlatan kitapları ve posterleri satışa sunuyor. Bu kapsamda sevilen futbolcuların kitapları ve posterlerinin satışında önemli rekabet oluştu. Fuarda dünyaca ünlü futbolcular İcardi, Ronaldo ve Messi’nin kitapları büyük ilgi görüyor. 

 

EN ÇOK SATAN İCARDİ’NİN KİTABI

Paidar genç yayınevinde çalışan Aynur Sarı, “Bu yıl standımızda futbolcuların öykülerini anlatan kitaplar satıyoruz. Yanında sevdikleri futbolcuların posterlerini veriyoruz. Öğrenciler en çok İcardi ve Ronaldo’yu tercih ediyor. Daha çok İcardi’ye istek oluyor” dedi. Sarı, kitap satışlarından şad olduklarını belirterek, fuarı düzenleyen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti. 

 

FUTBOLCULARIN KISSALARI KİTAP FUARI’NDA

Parodi yayınevlerinde de İcardi’nın hayatını mevzu alan kitap; Messi ve Ronaldo’nun kitaplarına nazaran daha çok satıyor. Parodi yayınlarından Onur Latife, “Fuara öğrenci iştiraki çok fazla. Çocuk ve gençler, standımızda macera, kaygı ve tansiyon kitaplarına ilgi gösteriyor. Bunun dışında gençler, hayranı oldukları futbolcuların hayatlarını bahis alan muvaffakiyet kıssalarını de öğrenmek istiyor. En çok satan kitapları sıralarsak, birinci sırada Galatasaraylı futbolcu İcardi, ikinci sırada Ronaldo, üçüncü sırada Messi geliyor” tabirlerini kullandı.

İlginizi Çekebilir;  Kurban Bayramı öncesi denetim

 

SIRALAMA; İCARDI, MESSİ, RONALDO

Yakamoz yayınevinde çalışan Ayşin Kocaer ise, “Erkek çocuklarımızın ilgisi futbolcu kitaplarına oluyor. Yüklü olarak dünyaca ünlü futbolcuların hayat kıssalarını anlatan kitaplar çok satıyor. Ayrıyeten posterler, anahtarlar ve çeşitli aksesuarlara da ilgi var.  En çok satılan kitaplarda İcardi, Messi ve Ronaldo önde gidiyor” biçiminde görüş belirtti.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.