Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

Hyundai Motor Company Ulsan’da Elektrikli Araç Fabrikası Açıyor.

Hyundai Motor Company Ulsan’da Elektrikli Araç Fabrikası Açıyor. • Hyundai, marka mirasına sadık kalarak 50 yıl evvel birinci fabrikasını açtığı Ulsan’da bu sefer bir KONUT fabrikası kuruyor. 

• Yeni MESKEN fabrikası, 548.000 m2’lik alanda yıllık olarak 200.000 adet elektrikli araç üretecek.

• Seri üretime 2026’nın birinci çeyreğinde başlayacak olan fabrikaya yaklaşık 1,53 milyar dolar yatırım yapılacak.

Hyundai Motor Company, Kore otomotiv sanayisinin kalbi olan Ulsan’daki mevcut kompleksine yeni bir elektrikli araç (EV) fabrikasının temel atma merasimini gerçekleştirdi. Elektrikli araçlara ayrılan bu yeni tesis, yarım asırdan fazla bir müddet evvel temelleri atılan Hyundai’nin marka mirasına da özel bir hürmet duruşu olarak nitelendiriliyor. 

Yeni tesis birebir vakitte Hyundai’nin elektrifikasyon çağındaki mobilite üretiminin de merkezi olacak. Otomotiv alanındaki bilgi birikimini ve teknolojik yeteneklerini etkin olarak geliştirecek olan Hyundai, insan odaklı hümanizmi de temel alarak elektrifikasyon çağında insanlığın faydasına yenilikler yapmaya devam edecek. 1968 yılında bir montaj fabrikası olarak işe başlayan Hyundai Ulsan Fabrikası, kısa bir mühlet içinde kıymetli üretim adetlerine ulaşarak büyüdü. Ulsan’daki elektrikli araç fabrikası da yenilikçi üretim tesisleriyle donatılacak ve ayrıyeten çalışanlar için en uygun çalışma ortamını ve tabiatla bir ortada yaşama alanı yaratacak.

Yıllık 200.000 adetlik üretim kapasitesine sahip olan fabrika, 548.000 m2’lik bir alana yayılacak. Yaklaşık 2 trilyon KRW (1,53 milyar dolar) yatırımla hizmete girecek olan fabrika, seri üretime 2026 yılının birinci çeyreğinde başlayacak. Yeni tesiste üretilecek birinci model, Hyundai’nin lüks markası Genesis’in elektrikli SUV’u olacak.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Müthiş iddia: Leonardo da Vinci, yerçekimini Newton'dan 150 yıl önce keşfetti

Yoruma kapalı.