Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

Hepsiburada’dan Kız Çocuklarına Teknoloji, Öz Güven ve Liderlik Gelişimi Eğitimi

Türkiye’nin Hepsiburada’sı, cinsiyet eşitliği ve bayanın güçlendirilmesi vizyonu doğrultusunda geçtiğimiz yıl başlattığı eğitim serisine bu sene de kız çocuklarının teknoloji alanında kendilerini geliştirmelerine takviye olmak amacıyla devam etti. Hepsiburada, 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü’ne özel olarak kız çocuklarına yönelik “Teknoloji, Öz İnanç ve Liderlik Gelişimi Eğitimi” düzenledi.

Eğitim programı, SistersLab – Bilim ve Teknolojide Bayan Derneği iş birliği ile “Deprem Bölgesine Ticaret ve Teknoloji Gücü Programı” kapsamında Cumhuriyetimizin 100. yılına özel 13-17 yaş aralığındaki afetten etkilenen 100 kız çocuğuna yönelik olarak hazırlandı.

Program kapsamında, teknoloji, öz güven ve liderlik gelişimi üzerine verilen eğitimlerle, kız çocuklarının geleceğin güçlü ve öz inançlı teknoloji başkanları olmaları hedeflendi.

Öz Güven ve Liderlik Eğitimi kısmında, öz güvenin anlamı ve ehemmiyeti, ferdî öz inancı artırmak için pratik teknikler ve antrenmanlar, liderlik kavramı ve temel liderlik özellikleri, takım çalışması ve bağlantı maharetlerinin geliştirilmesi üzere mevzular işlendi. Teknoloji Eğitimi kısmında ise, temel kodlama kavramları ve programlamaya giriş, pratik kodlama örnekleri ve interaktif aktiviteler, kendi web sitemi tasarlıyorum üzere mevzular ele alındı. 

Eğitimleri muvaffakiyetle tamamlayan öğrencilere iştirak dokümanı verildi.

Hepsiburada, toplumsal cinsiyet eşitliği ve bayanın güçlendirilmesi doğrultusunda verdiği eğitim programlarıyla kız çocuklarının teknoloji alanında kendilerini geliştirmelerine ve potansiyellerini ortaya çıkarmalarına katkı sağlamaya devam edecek.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Prof. Dr. Gültekin, "Toplumdaki tüm bireyler işaret dilini öğrenmeli"

Yoruma kapalı.