Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

Havacılık ve Doğa Sporları Tesisi Yenilenen Yüzüyle Kapılarını Açtı

Nilüfer Belediyesi spor tutkunlarının uğrak noktası olan Fadıllı Havacılık ve Tabiat Sporları Tesisi’ni yenileyerek tekrar hizmete açtı. Nilüfer Belediye Lideri Turgay Fazilet, modern konaklama ve eğitim alanına sahip tesisin, Türkiye’nin dört bir yanından hava sporu tutkunlarını buluşturacağını söyledi.

Nilüfer Belediyesi, yıllardır Türkiye’nin dört bir yanından havacılık sporuna ilgi duyanların uğrak noktası haline gelen Fadıllı Havacılık ve Tabiat Sporları Tesisi’ne yeni bir çehre kazandırdı. Nilüfer Belediyesi’nin yaptığı yenileme çalışmasıyla daha donanımlı ve kullanışlı hale gelen tesis merasimle açıldı. Fadıllı Havacılık ve Tabiat Sporları Tesisi’nin açılışına, Nilüfer Belediye Lideri Turgay Fazilet ile eşi Zeynep Terzioğlu Fazilet, CHP Bursa Milletvekili Hasan Öztürk, Nilüfer Belediye Lider Yardımcıları ve Meclis Üyeleri, Fadıllı Mahallesi Muhtarı Cemal Kargılı ile spor tutkunları katıldı.

Açılışta konuşan Nilüfer Belediye Lideri Turgay Fazilet, Fadıllı Havacılık ve Tabiat Sporları Tesisi’nin, yapılan yenileme çalışmalarıyla birlikte artık daha fazla sporsevere hizmet vereceğini vurguladı.

Yaklaşık 45 dönümlük bir alana yayılan Fadıllı Havacılık ve Tabiat Sporları Tesisi’nde yapılan çalışmalara değinen Lider Fazilet, “Tesiste yer alan 500 metrekarelik kapalı alana sahip yapıda tadilat yaptık. Burada toplantı ve eğitimler düzenlenecek. Ayrıyeten bir yemekhane oluşturduk. Daha evvel az sayıda kişinin konaklayabildiği tesiste yapılan düzenlemeyle artık 70 kişi kalabilecek ki, bu da sportmenler için çok hoş. Binanın önündeki meydan da uçuş eğitimleri için açık derslik alanı olarak kullanılacak. Alanın büyük kısmı, yamaç paraşütü iniş alanı olarak planlandı. Tesislere gelenler, yamaç paraşütü dışında hem çeşitli aktiviteler gerçekleştirebilecek hem de konaklayabilecek. Buradaki kamp alanını da düzenleyerek ihtiyaçlara yanıt verecek hale getirdik. Tesis alanının tamamını dolaşan bir yaya ve bisiklet yolumuz da var. Bugün de burada Bursa Uludağ Üniversitesi Havacılık Topluluğu ve Belediyemiz iş birliğiyle Uni Uçuş Günleri Kostümlü Uçuş Şenliği düzenliyoruz. 20 farklı üniversiteden 542 öğrencinin katıldığı ve iki gün sürecek şenlik, havacılık sporuna ilgi duyanları burada buluşturuyor. Böylesine hoş etkinliklere konut sahipliği yapmak bizi de son derece keyifli ediyor” diye konuştu.

İlginizi Çekebilir;  Başkan Taban Mesaiye Personelin Bayramını Kutlayarak Başladı

Başkan Fazilet, Fadıllı Havacılık ve Tabiat Sporları Tesisi’nde gelecek devirlerde gençleri spor ve tabiatla buluşturacak kampların düzenleneceğini de kelamlarına ekledi. Fadıllı Mahallesi’nin çehresini güzelleştirecek çalışmaların sürdüğüne dikkat çeken Nilüfer Belediye Lideri Turgay Fazilet, göl kıyısındaki çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte bölgenin hak ettiği bedele kavuşacağının altını çizdi. Göl kıyısında devam eden proje hakkında bilgi veren Lider Turgay Fazilet şöyle konuştu: “Göl kıyısındaki atıl durumda olan sosyal tesisi yenileyerek, çağdaş bir görünüme kavuşturduk. Buradaki futbol sahasını yenileniyor, kıyı şeridinde lavanta bahçeleri oluşturuyoruz. Gelenlerin sosyalleşebilmeleri için piknik masaları kuracağız. Düzenleyeceğimiz yürüyüş yolları da, herkesi doğayla buluşturacak.”

CHP Bursa Milletvekili Hasan Öztürk de, “Nilüfer deyince akla her vakit beşere verilen değer, spor, kültür sanat geliyor. Havacılık sporuna gönül verenlerin burada keyifli vakit geçirmesi, vilayet dışından gelenlerin bölgeyi tanıması çok kıymetli. Çok hoş bir tesisi yenilenerek kente kazandırılmasından ötürü emeği geçenleri kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Fadıllı Mahalle Muhtarı Cemal Kargılı da, Fadıllı Havacılık ve Tabiat Sporları Tesisi’nin bölgeye kazandırılmasından ötürü duyduğu memnuniyeti lisana getirerek, Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem’e teşekkür etti. Konuşmaların akabinde Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Fazilet, Uni Uçuş Günleri’ne katılan üniversitelerin havacılık toplulukları temsilcilerine evrak vererek teşekkür etti. Lider Fazilet, daha sonra beraberindekilerle birlikte Fadıllı Havacılık ve Tabiat Sporları Tesisi’nin açılışını gerçekleştirdi ve tesisi gezerek, incelemelerde bulundu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.