Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

GTR Türkiye 2023 Ticaret ve İhracat Finansmanı Konferansı, Akbank Platinyum Sponsorluğunda Yüzlerce Profesyonelin Katılımıyla Gerçekleşti

Akbank’ın ana sponsor olarak desteklediği ve Türkiye’nin dış ticaret ve ihracat finansmanı alanında önde gelen etkinliklerinden biri olan GTR Türkiye 2023 Konferansı 11 Ekim’de, Fairmont Quasar Hotel İstanbul’da gerçekleşti. Konferans, çok uluslu kurumlar, Türkiye’den şirketler, bankacılar, fintech’ler ve yatırımcılar üzere çeşitli iştirakçileri bir ortaya getirerek finans ve ticaret kesimi için kıymetli bir buluşma noktası oldu. 

 

GTR Türkiye 2023, global ticaret trendleri, stratejik finansal öncelikler ve alternatifler, Türkiye’nin ekonomik büyümesine katkı sağlayan fırsatlar, ticaret koridorları ve dijitalleşme üzere mevzuları ele alan bir dizi etkileyici panele mesken sahipliği yaptı. Konferansta Akbanklı başkanlar de konuşmacı olarak yer alarak bu kritik alandaki Akbank tecrübesini paylaştı.  

 

Dış ticaret finansmanında dijitalleşme konusunda aktüel gelişmelerin konuşulduğu panelde görüşlerini paylaşan Akbank Nakit İdaresi ve Dış Ticaret Kısım Lideri Mehtap Yılmaz “Günümüzde süratle değişen gereksinimleri karşılamak için süratli, inovatif ödeme ve ticaret tahlillerine muhtaçlık var.  Nakit idaresi ve dış ticaret finansmanı, yapay zeka, blockchain, üzere yeni teknolojilerin uygulanabileceği en güzel alanlardan biri. Bu nedenle bankalar, fintech’ler, şirketler, düzenleyici kurumlar ve ticaret ekosistemindeki ilgili tüm taraflar dış ticaretin finansmanının dijitalleştirilmesi konusunda birlikte çalışmaya devam etmeli. Biz de Akbank olarak dijitalizasyon stratejimiz kapsamında müşterilerimizi inovatif eser ve hizmetlerle desteklemeye devam ediyoruz” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Yaratıcı kültür-sanat projeleri için British Council'dan 350.000 TL hibe desteği

Yoruma kapalı.