Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

Gölcük ve Başiskele Turizm Rehberleri Tanıtıldı

Kocaeli Gölcük Başiskele Turizm Birliği tarafından hazırlanan, “Gölcük ve Başiskele Turizm Rehberi”, Gölcük Belediyesi Yazlık Ilıca Tesisleri’nde düzenlenen toplantı ile tanıtıldı.

 

Gölcük ve Başiskele ilçelerinin turizm potansiyelini arttırmak ve tanınmasına katkı sunmak emeliyle hazırlanan “Gölcük ve Başiskele Turizm Rehberi” düzenlenen basın toplantısı ile tanıtıldı. Gölcük Belediyesi Yazlık Ilıca Tesisleri’nde düzenlenen toplantıda, Kocaeli Gölcük Başiskele Turizm Birliği tarafından iki ilçe için farklı ayrı hazırlanan “Gölcük ve Başiskele Turizm Rehberi” hakkında basın mensuplarına bilgiler verildi.

 

 

TOPLANTIYA BASIN MENSUPLARINDAN AĞIR İLGİ

Toplantıya, Başiskele Kaymakamı Necip Çakmak, Gölcük Belediye Lideri Ali Yıldırım Sezer, Başiskele Belediye Lideri Yasin Özlü, Turizm Birliği üyeleri ve çok sayıda basın mensubu katıldı. Lider Sezer ve Lider Özlü rehber ve turizm çalışmaları hakkında bilgiler verdikleri toplantıda, basın mensuplarının sorularını cevapladılar.

 

 

REHBERLER TURİSTİK TESİSLERE DAĞITILACAK

Turizm rehberi çalışmasının ehemmiyetine değinen Gölcük Belediye Lideri Ali Yıldırım Sezer, “Sanayi manasında değerli yatırımları barından iki ilçenin de çok önemli turizm potansiyelleri var. Toplantıyı yaptığımız alan Roma periyodundan beri şifa manasında kullanılmış. Gölcük’te çok sayıda tarihi ve kültürel, gezilebilecek yerler bulunuyor. Bu rehberlerde her iki ilçenin de turizm potansiyeline katkı sağlayacağını düşünüyorum. Rehberleri, özellikler konaklama tesislerine ve erişilmesi kolay olan yerlere bu rehberleri ulaştıracağız. Rehberin hazırlanmasına emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

“MÜTHİŞ BİR COĞRAFYADA YAŞIYORUZ”

Gölcük ve Başiskele’nin her alanda sıkı alakada olan güzide iki ilçe olduğunu tabir eden Başiskele Belediye Lideri Yasin Özlü, “Çok önemli bir turizm potansiyeline sahibiz. Hem tarihi hem de doğal hoşlukları bakımından çok hoş imkanlara sahip iki hoş ilçeyiz. Antik çağlarda Astakos medeniyetine mesken sahipliği yapmış bir Başiskele’den bahsediyoruz. Bu İzmit’te Nikomedia’dan daha eski bir tarih. Son periyotlarda çok yabancı turist geliyor ilçemize. Ziyaretçilerimiz ilçelerimizin tabiatına hayran kaldıklarını söylüyor. Ham olsun bu türlü harikulade bir coğrafyada yaşıyoruz” diye konuştu.

İlginizi Çekebilir;  Cumhuriyet'imizin 100. Yılında Türk Yapımları Hollywood'u Aydınlatacak

 

 

ULUSLARARASI TURİZM MANASINDA DEĞERLİ ÇALIŞMA

Daha sonra kelam alan Başiskele Kaymakamı Necip Çakmak ise, “Gölcük ve Başikele ilçelerimiz, tarihi, kültürel ve doğal olmak üzere her türlü dokuya sahip. İlçelerimize yerli turistlerin ilgisi hoş. Lakin milletlerarası turizm manasında yatırım ve tanıtım manasında çalışmalara tartı vermemiz gerekiyor. Bu manada bu rehberlerin hazırlanması çok önemli” formunda konuştu.

 

 

GÖLCÜK’E DAİR NE VARSA BU REHBERDE

Kapsamlı bir çalışmanın akabinde Türkçe ve İngilizce olarak yayınlanan, Başiskele ve Gölcük’ü tanıtan detaylı bilgilerinin yer aldığı rehberde; özel dal tarafın işletilen yerler ile bağlantı bilgileri de dahil olmak üzere; gezilecek tarihi, kültürel ve turistik yerlere ait bilgiler ve ekinde harita yer alıyor. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.