Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

Gilead Türkiye’nin ‘Tek Ses Farkındalık Projesi’ne  TÜHİD’den Altın Pusula Ödülü

Gilead Türkiye’nin ‘Tek Ses Farkındalık Projesi’ne 

TÜHİD’den Altın Pusula Ödülü

 

Gilead’ın Türkiye’de HIV farkındalığını artırmak için doktorlar, dernekler, sivil toplum kuruluşları, gazeteciler ve ünlülerle birlikte hayata geçirdiği ‘Tek Ses Farkındalık Projesi’ Altın Pusula mükafatına layık görüldü.

 

 

TÜHİD (Türkiye Halkla Bağlar Derneği) tarafından düzenlenen 21. Altın Pusula Türkiye Halkla Münasebetler Mükafatları Yarışması’nda Dijital Bağlantı – Kurumsal Sorumluluk Kategorisi’nde Gilead ‘Tek Ses Farkındalık Projesi’yle Altın Pusula ödülünün sahibi oldu.

 

TÜHİD lideri, bağlantı topluluğu, iş dünyası, STK, kamu, akademik dünya, dijital irtibat kesimi ve medya topluluğundan seçkin heyetlerin değerlendirmesiyle mükafata layık görülen Tek Ses Farkındalık Projesi; Türkiye’de HIV farkındalığını artırarak, toplumun gerçek bilgilerle aydınlanması ve bireylerin endişelerinden arınıp daha güçlü ve gözü pek adımlar atmalarını desteklemek için Gilead Türkiye tarafından hayata geçirildi.

 

Gilead Pazara Erişim ve Kurumsal Bağlantılar Yöneticisi Toros Şahin, toplumda HIV konusunda farkındalık yaratmak için var güçleriyle çalıştıklarını belirterek şu açıklamada bulundu: 

 

“Toplumda HIV ile ilgili hakikat bilinen yanlışların farkındayız ve bu algıyı ne kadar süratli değiştirebilirsek o kadar fazla hayata dokunacağımızı düşünüyoruz. HIV’le çabamızda paydaşlarımızla iş birliğimizden büyük güç alıyoruz.  ‘Tek Ses’ projesini de ‘Birlikte HIV’den Daha da Güçlüyüz’ diyerek HIV konusunda hakikat bilgiyle aydınlanan, dehşetlerinden arınmış, yalnız ve çaresiz hissetmeyenlerin daha yiğit ve güçlü adımlar atacağı gerçeğinden hareketle ülke çapında ses getirmek için hayata geçirdik. Sesimizin vakit içerisinde daha fazla artarak, pek çok şahsa ulaşması HIV’i herkes için her yerde sona erdirme gayretlerimizde bize büyük motivasyon oldu. 21. Altın Pusula Türkiye Halkla Alakalar Ödülleri’nde Dijital İletişim- Kurumsal Sorumluluk Kategorisi’nde bu mükafata layık görülmek motivasyonumuzu daha da artırdı. Tek Ses olmamıza katkı sağlayan tüm paydaşlarımıza ve Gilead takımına yürekten teşekkürler.”

İlginizi Çekebilir;  Türkiye Motofest'ten Yeni Rekor

Ödül alan projede ünlüler ‘Tek Ses’ oldu

 

Gilead’ın şartsız takviyeleri ile Weber Shandwick irtibat ajansı tarafından hayata geçirilen proje kapsamında, bilgilendirici HIV metnini tabipler, dernekler, sivil toplum kuruluşları, gazeteciler ve ünlü isimler seslendirdi. Çok sayıda ünlünün de takviye olduğu proje kapsamında, “Birlikte HIV’den Güçlüyüz” iletisiyle toplumun tüm kesitlerini Tek Ses olmaya çağıran 293 sayıdaki kişinin sesi, yapay zekâ teknolojisi ile bir ortaya getirilerek tek bir sese dönüştürülmüştü.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.