Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

Genco Erkal ile “Yaşamaya Dair” 9 Kasım’da Sabancı Üniversitesi Gösteri Merkezi’nde

Geçen ay kapılarını sanatseverlere açan Sabancı Üniversitesi Şov Merkezi (SGM), Kasım ayında da birbirinden pahalı sanatkarlara konut sahipliği yapacak.

Sabancı Üniversitesi Şov Merkezi (SGM), Kasım ayında da birbirinden kıymetli sanatkarları ağırlayacak. SGM’de sergilenecek birinci oyun, 9 Kasım, Perşembe günü, saat 20.00’da “Yaşamaya Dair” olacak. Genco Erkal’ın, Nazım Hikmet’in vefatının 50. yıl dönümü için uyarlayıp yönettiği oyun; Ozanın Bursa Cezaevi’ndeki hayatı, eşi Piraye Hanım’a olan tutkusu, sürgün yılları ve vatan hasretine odaklanıyor. Genco Erkal ve Tülay Günal’ın rol aldığı tiyatro oyununda, başta Fazıl Say ve Zülfü Livaneli olmak üzere farklı bestekarların Nazım Müzikleri; piyano ve viyolonsel eşliğinde seslendirilecek.

Sabancı Şov Merkezi’nin Kasım programındaki bir öteki aktiflik ise “Büyük Mesken Ablukada” konseri olacak. 21 Kasım, Salı günü sahne alacak Galvaniz Gelbiraz (Gülin Kılıçay), Canavar Banavar (Bartu Küçükçağlayan) ve Afordisman Salihins (Cem Yılmazer) üçlüsü, akustik performansları ile müzikseverlerin karşısına çıkacak.

Kasım ayının son aktifliği ise 23 Kasım Perşembe günü sahnelenecek “Sevgili Arsız Mevt Dirmit” tiyatro oyunu. Latife Tekin’in kaleminden çıkan kıssa, Hakan Emre Ünal ve Nezaket Erden’in uyarlaması ile sahneye taşınıyor. Nezaket Erden’in de rol aldığı oyun, köyden kente göç eden kalabalık bir ailenin kentle uğraşını, ailenin en küçük kızı Dirmit’in gözünden anlatıyor. 

9 Kasım’da başlayacak kültür sanat aktifliklerine katılmak isteyen sanatseverler aktifliklerin biletlerine Biletix üzerinden erişilebilecek.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  7.Uluslararası İzmir Edebiyat Festivali başladı

Yoruma kapalı.