Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

Gençler Erasmus+ Hakkında Bilgilendirildi

Edremit Belediyesi 9-14 Ekim tarihleri ortasında kutlanan Avrupa Komitesi ve Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenen “ErasmusDays” aktiflikleri kapsamında bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Edremit Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü Dış Bağlantılar Ünitesi tarafından “Erasmus+ ve Avrupa Dayanışma Programı Bilgilendirme Toplantısı” Edremit Belediyesi Atatürk Gençlik Merkezi’nde düzenledi. Balıkesir Üniversitesi Edremit Meslek Yüksekokulu ve Balıkesir Üniversitesi Sivil Havacılık Yüksekokulu’ndan 60 öğrenci iştirakiyle yapılan sunumda Edremit Belediyesi’nin gönderici kuruluş olduğu ve şu anda Avrupa’nın çeşitli kentlerinde istekli olan gençlerin de görüntü bildirileri paylaşıldı. Ayrıyeten Edremit Belediyesi’nin ortağı olduğu ve iki yıldan bu yana devam eden Erasmus+ MakeitGrow! Projesi bilgilendirmesi de yapıldı. 

Toplantıya Balıkesir Üniversitesi, Edremit Zeytincilik Enstitüsü Müdürü ve Edremit Meslek Yüksekokulu Bitkisel ve Hayvansal Üretim Kısım Lideri Dr. Öğr. Üy. Tuba Öncül Abacıgil, Balıkesir Üniversitesi Edremit Sivil Havacılık Yüksekokulu Havacılık İdaresi Kısmı Dr. Öğr.Üy. Bülent Kurt ve Balıkesir Üniversitesi Edremit Sivil Havacılık Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Abdullah Soykan iştirak sağladı. Edremitli gençler başta olmak üzere bölgedeki öbür kurum ve kuruşlarla işbirliği sürdürülerek Avrupa Dayanışma Programı ve öteki Erasmus+ projeleri ile gençlik hareketliliği konusunda çalışmalar devam ediyor. Bilgi için İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü Dış Alakalar Ünitesi ile 444 85 10 – 1142 ve 1143 numaralı telefonlardan bağlantıya geçilebileceği duyuruldu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Tarım arazisine yapılan lüks yapı yerle bir edildi

Yoruma kapalı.