Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

Genç Willy Wonka ile tanışmaya hazır mısınız? Wonka filminin ikinci fragmanı yayınlandı!

Roald Dahl’ın Charlie and the Chocolate Factory (Charlie’nin Çikolata Fabrikası) kitabından uyarlanan Wonka sinemasının merakla beklenen Türkçe dublajlı ikinci fragmanı yayınlandı. 

Dünyanın en büyük mucidi, sihirbazı ve çikolata üreticisinin bugün bildiğimiz sevilen Willy Wonka’ya nasıl dönüştüğünün büyüleyici kıssasını anlatan sinema, izleyiciyi ünlü Çikolata Fabrikası’nın birinci yıllarına götürecek. Sihir ve müziğin, karışıklık ve hissin harika bir mizahla anlatıldığı Wonka, 15 Aralık’ta sinemalarda olacak.

Roald Dahl’ın en ikonlaşmış yapıtı ve tüm vakitlerin en çok satan çocuk kitaplarından biri olan Charlie’nin Çikolata Fabrikası’nın merkezindeki harikulâde karaktere dayanan “Wonka,” beyazperdede seyirciyle buluşmaya hazırlanıyor. 

Dünyanın en büyük mucidi, sihirbazı ve çikolata üreticisinin bugün bildiğimiz sevilen Willy Wonka’ya nasıl dönüştüğünün büyüleyici kıssasını anlatan sinemanın Türkçe dublajlı ikinci fragmanı yayınlandı. Üçüncü sefer beyazperdeye taşınan yapıtın ikonik karakteri Wonka’yı Yine Wilder ve Jonny Deep’in akabinde bu kere yetenekli oyuncu Timothée Chalamet canlandırıyor.

Wonka sinemasının direktör koltuğunda Paul King oturuyor. Senaristliğini Paul King ile birlikte Simon Farnaby’in kaleme aldığı sinemanın uygulayıcı yapımcılığını Michael Siegel, Cate Adams, Rosie Alison ve Tim Wellspring üstleniyor.

Filmin üretimcileri David Heyman, Alexandra Derbyshire ve Luke Kelly bir ortaya gelerek, sihir ve müziğin, kaos ve hissin harika bir yürek ve mizahla anlatıldığı bu baş döndürücü karışımı seyirciye sunuyor. 

Filmde Wonka’nın gençliğini canlandıran Chalamet’ye birbirinden başarılı oyuncu eşlik ediyor. Calah Lane, Keegan-Michael Key, Paterson Joseph, Matt Lucas, Mathew Baynton, Sally Hawkins, Rowan Atkinson, Jim Carter ve Olivia Colman’ın oyuncu takımında yer aldığı sinemada ayrıyeten Natasha Rothwell, Rich Fulcher, Rakhee Thakrar, Tom Davis ve Kobna Holdbrook-Smith de yardımcı oyuncu olarak yer alıyor.

Görüntü direktörlüğünü Chung-Hoon Chung’un yaptığı sinemanın imal dizaynını Nathan Crowley üstleniyor. Kurguda Mark Everson ve kostüm dizaynında Oscar ödüllü Lindy Hemming’in yer aldığı sinemanın müziğini Joby Talbot besteliyor. The Divine Comedy kümesinin üyesi Neil Hannon ise sinemaya özgün müziklerle katkı veriyor.

İlginizi Çekebilir;  Ünlü konuklar, beIN Gurme ekranlarındaki Mutfak Sohbetinde buluştu

İzleyicinin genç Willy Wonka ile tanışacağı sinema, hayattaki en yeterli şeylerin bir hayalle başladığını ve Willy Wonka ile tanışacak kadar şanslıysanız, her şeyin mümkün olduğunu kanıtlayacak.

 Ülkemizdeki dağıtımını TME Films’in üstlendiği “Wonka”, 15 Aralık’ta vizyonda olacak.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.