Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

“Geleceğin Yöneticileri, Bugünün Yöneticileri İle Buluşuyor” Proje Yarışması Sonuçlandı

“Geleceğin Yöneticileri, Bugünün Yöneticileri İle Buluşuyor” Proje Yarışması Sonuçlandı

 

Şile Belediyesi’nin Cumhuriyetimizin Kuruluşunun 100. Yıl Dönümü etkinlikleri kapsamında planladığı “Geleceğin Yöneticileri, Bugünün Yöneticileri İle Buluşuyor” proje müsabakası sonuçlandı. Şile Belediye Lideri İlhan Ocaklı, proje sahibi öğrenciler ve aileleriyle evvel Şile Belediye Başkanlığı makamında sonrasında da Çamlık Toplumsal Tesislerinde düzenlenen programda bir ortaya gelerek mükafatlarını ve iştirak evraklarını takdim etti. 

 

Öğrenciler Yarışmaya Büyük İlgi Gösterdi

 

Yarışmaya 4. ve 8. sınıf öğrencileri projeleri ile müracaatta bulundu. Cumhuriyetimizin 100. Kuruluş yılı adına büyük önem ve kıymet taşıyan müsabaka ilçe genelinde büyük memnuniyet yarattı. Yarışma heyetinin özenle gerçekleştirdiği değerlendirme sonucunda, dereceye giren yapıtların sahibi olan öğrencilere Şile Belediyesi’nin belirlediği armağanlar takdim edildi. Müsabakada birinci seçilen proje ise Şile Belediyesi tarafından hayata geçirilecek.

 

Başkan Ocaklı; “Bu Ülkenin Çocukları Türkiye Yüzyılına Damga Vuracak!”

 

Şile Belediye Lideri İlhan Ocaklı; “Cumhuriyetimizin 100. Yılına yönelik etkinliklerimiz kapsamında planladığımız “Geleceğin Yöneticileri, Bugünün Yöneticileri İle Buluşuyor” proje yarışımıza katılan evlatlarımızla ve aileleriyle bir ortaya gelerek mükafatlarını ve iştirak dokümanlarını takdim ettik. Şile’ye dair hayalleriyle, fikirleriyle, vizyonlarıyla bizlere de yeni bir ufuk çizen, bu yarışa katılarak bizleri keyifli eden evlatlarımıza teşekkür ediyorum. Şile Belediyesi olarak evlatlarımızın her daim yanlarında olmaya devam edeceğiz.” dedi.

 

Tebrikler Çocuklar!

 

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yıldönümü kapsamında gerçekleştirilen müsabakada derece alan ve projeleri ile müsabakaya katılan tüm öğrencileri tebrik ediyoruz. 

 

8. Sınıflar Kategorisinde dereceye giren eserler şöyle; 1. Hasan Hüseyin Çetin – Gençlik Mevsim Projesi (8B – Şile Anadolu İmam Hatip Ortaokulu), 2. Mizgin Zilan Korkmaz – Çiftçilerimiz Zenginliklerimiz Projesi (8C – 75. Yıl Ortaokulu) ve 3. Aras Alsaleh – Sokak Hayvanları Projesi (8B- Şile Anadolu İmam Hatip Okulu). 

İlginizi Çekebilir;  Başkan Böcek Döşemealtında asfalt çalışmalarını inceledi

 

4. Sınıflar Kategorisinde dereceye giren eserler ise; 1- Sera Elvan Aygül – Derin Denizlere 

 

Yolculuk Projesi (4A- Ahmet Yahşibey İlkokulu), 2. Demiralp Kızılkaya – Paka Dönüş Projesi (4A- Ahmet Yahşibey İlkokulu), 3. Hatice Yüsra Uçan – Şenlik Çiftliği Projesi (4A- Ahmet Yahşibey İlkokulu). Lider Özel Mükafatı sahibi de Ahmet Akif Yılmaz – Şile Botanik Bahçesi Projesi (4A – Şehit Serkan Angay İlkokulu).

 

Başkan Ocaklı;  “Bu Değerli Projeyi Her Yıl Sistemli Olarak İcra Edeceğiz.”

 

Proje müsabakasının sonuçları açıklanırken bir müjde daha veren Şile Belediye Lideri İlhan Ocaklı; “Bu yıl Cumhuriyetimizin 100. Yılı münasebetiyle birinci defa düzenlediğimiz proje yarışımıza evlatlarımızın gösterdiği ilgi bizi ziyadesiyle memnun etti. Evlatlarımızın fikirlerini ve hayallerini epey önemsiyoruz ve bu çalışmadan bizlerde hayli keyif aldık. Bu yıl hayata geçirdiğimiz proje müsabakamızı her yıl tertipli olarak icra edeceğiz.” sözlerini kullandı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.