Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

Geleceğin Milli Yüzücüleri Aliağa’da Atatürk İçin Kulaç Attı

Geleceğin şampiyon yüzücüleri, Aliağa’da Atatürk’ü anma aktiflikleri kapsamında düzenlenen ‘Atatürk’ü Anma Yüzme Yarışması’nda bir ortaya geldi.

Aliağa Belediyesi tarafından Örnekkent Mahallesi’nde projelendirilerek kısa müddette faaliyete geçen Aliağa Spor ve Hayat Merkezi içerisindeki yarı olimpik havuzda organize edilen yarışlarda atletler dereceye girebilmek için kıyasıya yarıştı. Tatlı bir rekabetin yaşandığı yarışlarda renkli imgeler ortaya çıkarken aileler de sportmenlerin heyecanına tribünden ortak oldu. Yarış sonunda düzenlenen merasimde atletlere ödül ve madalyalarını Aliağa Belediye Lideri Serkan Acar takdim etti. Lider Serkan Acar, yarışa katılan tüm atletlere teşekkür ederek eğitim ve spor hayatlarında muvaffakiyetler diledi.  

 

Aliağa Spor ve Hayat Merkezi’nde Tatlı Rekabet

Aliağa Belediyesi’nin katkıları ve AGM Spor Kulübü’nün tertibiyle yarı olimpik havuzda gerçekleştirilen yüzme yarışlarına 7 kulüpten 7-14 yaş ortası 348 lisanslı yüzücü katıldı. İzmir kulüplerinin katıldığı yarışlarda AGM Spor Kulübü, Aliağa KZY Spor Kulübü, Kahraman Spor Kulübü, Mavi Ege Yüzme Spor Kulübü, Okyanus Kolejleri Spor Kulübü, Mavi Kulaçlar Spor Kulübü ve Bergama Belediyesi Spor Kulübü atletleri dört tarzda dereceye girebilmek için kıyasıya yarıştı.

 

İzmir Kulüplerinden Aliağa Belediyesi’ne Teşekkür

Atatürk’ü Anma Yüzme Yarışması’na katılmaktan dolayı memnunluk duyduklarını söz eden Okyanus Koleji Spor Kulübü Antrenörü Serhat Sezersan, “Yüzme yarışlarının düzenlenmesine takviye ve katkı sağlayan Aliağa Belediye Lideri Serkan Acar’a, Aliağa Belediyesi çalışanlarına ve antrenör arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. Müsabakada ve müsabaka öncesinde hem çocuklarımız hem de velilerimiz için her şey çok hoş düşünülmüş. Güzel ki buradayız” dedi.

Yüzme sporunun geliştirilmesi ismine Aliağa’da çok hoş bir müsabaka gerçekleştirildiğini belirten Mavi Kulaçlar Spor Kulübü Başantrenörü Deniz Öztürk Acuner, “Yüzme sporunun geliştirilmesi ismine Aliağa’da atletlerimizin ulaşımı ve beslenmesinden ailelerin tüm muhtaçlıklarının karşılanmasına kadar tüm incelikler düşünülmüş. Bunun üzere hoş etkinlikler çocukların spora bağlanması için çok kıymetli. Alınan madalyalarla hem çocukların hem de velilerin yüzme sporuna olan bakış açısı olumlu istikamette değişecektir. Kulüpler olarak, Aliağa Spor ve Hayat Merkezi üzere tesislerin daha da artmasını temenni ediyoruz” dedi.

İlginizi Çekebilir;  Canikli Sporcular Turnuvanın Yıldızı Oldu

Yüzme yarışlarının çocuklar için uygun bir motivasyon kaynağı olduğunu söyleyen Mavi Ege Yüzme Spor Kulübü Başantrenörü Hülya Afyoncu, “Aliağa’da yapılan Atatürk’ü Anma Yüzme Yarışları’na katıldığımız için çok memnunuz. Tertibi düzenleyen Aliağa Belediyesi’ne çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Hem atletler hem de aileler için hoş bir tertip olduğunu tabir eden İzmir Kahraman Spor Kulübü Yöneticisi Turgay Cansever, “Aliağa Belediyesi’nin dayanaklarıyla gerçekleştirilen Atatürk’ü Anma Yüzme Yarışları’nda kıyasıya bir uğraş sergileyen tüm atletlerimizi tebrik ediyorum. Hem atletlerimiz hem velilerimiz için hoş bir gün oldu. Aliağa Spor ve Ömür Merkezi’nin büyüklüğü ve tribünlerinin de olması yarış keyfini artırdı. Müsabakayı organize eden Aliağa Belediyesi’ne çok teşekkür ediyorum” dedi.

Aliağa’nın sporla yaşayan bir kent haline geldiğini belirten Aliağa KZY Spor Kulübü Fırat Arslan, “Kulüp olarak Aliağa Gençlik Merkezi’ndeki yarı olimpik yüzme havuzunda yüzme kurslarımız devam ederken Aliağa Spor ve Hayat Merkezi’ndeki yarı olimpik havuzda da yüzme yarışlarına katılıyoruz. Bu bizler için çok büyük bir nimet. Tüm bu imkanlardan yararlanarak Aliağa’dan çok yeterli yüzücüler ve sportmenler çıkarmaya devam edeceğiz” dedi.

Aliağa Belediyesi tarafından düzenlenen Atatürk’ü Anma Yüzme Yarışları’nda yer almaktan ötürü memnunluk duyduklarını söyleyen Bergama Belediyesi Spor Kulübü Antrenörü Fırat Ağrak, “Aliağa Spor ve Ömür Merkezi çok hoş bir tesis olmuş. Bizim için çok hoş ve keyifli bir müsabaka oldu. Yarışın düzenlenmesinde emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.    
 

Aliağa Belediye Lideri Serkan Acar, “Çocuklarımıza Eğitim ve Spor Hayatlarında Muvaffakiyetler Diliyorum”

Yarışma sonunda düzenlenen merasim ile atletlere ödül ve madalyalarını takdim eden Aliağa Belediye Lideri Serkan Acar ise şunları söyledi: “Bu yıl cumhuriyetimizin 100.yılını daima birlikte kutlamanın memnunluğunu ve gururunu yaşıyoruz. Cumhuriyetimizin 100.yılı tüm yurtta olduğu üzere Aliağamızda da çeşitli etkinliklerle kutlandı. Bugün, Ulu Liderimiz, cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü anma yüzme yarışlarında bir ortaya geldik. Cumhuriyeti kurup bizlere armağan eden Ulu Liderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü hürmet ve hasretle yad ediyoruz. Bugünün bizim için bir manası daha var. Aliağa Spor ve Ömür Merkezi’mizin temelini geçtiğimiz yıl aralık ayı sonunda atmış, bu yıl ekim ayında da tesisi faaliyete geçirdik. Yüzme yarışları ile Aliağa Spor ve Hayat Merkezi’mizdeki birinci müsabakamızı da gerçekleştirmiş olduk. Hem Aliağamıza hem bölgemize iyi olmasını temenni ediyorum. Bu manalı günde bizlerle birlikte olan kulüplerimize, geleceğin ulusal yüzücülerine, eğitmenlerimize, hakemlerimize ve her daim yanımızda olan, çocuklarımızın geleceği için en büyük katkıyı koyan kıymetli velilerimize çok teşekkür ediyorum. Tüm çocuklarımıza eğitim ve spor hayatlarında muvaffakiyetler diliyorum”

İlginizi Çekebilir;  Oasis Aquapark bu yıl da sağlıklı ve güvenli eğlence imkanı sunuyor

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.