Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

Geleceğe Hazırlar Podcast Serisinin Sekizinci Bölümünde “Yeni Nesil Çiftçilik” Konuşuldu

TürkTraktör’ün “Geleceğe Hazırlar” podcast serisinin sekizinci kısmı yayınlandı. 15 Ekim Dünya Bayan Çiftçiler Günü’ne özel olarak yayınlanan yeni kısımda Elibelinde Tarım kurucusu Aslı Aksoy ile yeni jenerasyon çiftçilikten tarım kesiminde bayan teşebbüsçü olmaya, âlâ tarım uygulamalarından kırsal kalkınmada bayan istihdamının ehemmiyetine dair pek çok bahis ele alındı. 

 

Türkiye’nin otomotiv kesimindeki birinci üretici kuruluşu ve tarım mekanizasyonundaki önder firması TürkTraktör’ün, tecrübeli gazeteci Aslı Şafak moderatörlüğünde gerçekleştirilen Geleceğe Hazırlar podcast serisinin sekizinci kısmı platformlarda yerini aldı. TürkTraktör’ün tarımı ve kentleri dönüştürüp geleceğe hazırlama emelini podcast dünyasına taşıyan serinin yeni kısmında “Yeni Kuşak Çiftçilik” konuşuldu.

 

Elibelinde Tarım kurucusu Aslı Aksoy’un konuk olduğu yayında; 15 Ekim Dünya Bayan Çiftçiler Günü hasebiyle ziraî üretim, kırsal kalkınma, sürdürülebilirlik, besin üretimi ve güvenliği üzere mevzularda bayanların kıymetine dikkat çekildi. Mesleğinde ilerlerken Ege’ye taşınıp çiftçilikle uğraşmaya başlayan Aksoy’un seyahatine da değinilen yayında, tarımda yenilikçi formüller uygulayan yeni jenerasyon çiftçilerden ve tarımda bayan teşebbüsçü olma sürecinden bahsedildi.  

 

“Geleceğe Hazırlar” her yeni kısımda, birbirinden bedelli konukların iştirakiyle tarım teknolojisinden çevik dönüşüme, toprağın iktisadından ilham veren teşebbüs öykülerine, verimli tarım uygulamalarından sürdürülebilir kentlere kadar ilgi cazip ve ufuk açan birçok mevzuyu dinleyicilerle buluşturuyor. “Geleceğe Hazırlar” podcast serisine Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts ve YouTube platformlarından erişilebiliyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Başkan Büyükakın, Çayırova esnafıyla buluştu

Yoruma kapalı.