Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

Gazze’ye destek için yardım çarşısı kuruldu

Keçiören Belediyesi iş birliğinde Filistin Devleti Büyükelçiliğinin “Kardeş Gazze’ye Selam” ve Bayan Birliği Platformu’nun (KABİP) “Geri Dönüşüm ve İkinci El Çarşısı Yardım Programı” Keçiören Kalaba Kent Meydanı’nda düzenlendi.

Programın açılışına Keçiören Belediye Lideri Turgut Altınok, Filistin Devleti Ankara Büyükelçisi Faed Halid Abd Mustafa, KABİP Lideri Nagihan Çıtak, AK Parti Ankara Vilayet Bayan Kolları Lideri Hatice Çakmak, AK Parti Ankara Milletvekilleri Zehranur Aydemir, Asuman Erdoğan ve Zeynep Yıldız, AK Parti Genel Merkez Bayan Kolları Lideri Ayşe Keşir ve istekli bayanlar katıldı.

Başkan Turgut Altınok, Geri Dönüşüm ve İkinci El Çarşısı Yardım Programı’nda yaptığı konuşmada, “Gazze’de dünyanın gözü önünde bir insanlık hatası ve soykırım yaşanıyor, milletlerarası hukuk kabahati işleniyor. Çok yüzlü batı, kelamda özgürlükler ülkesi ABD Filistin’de soykırım yapıyor. Çocukların ve annelerin çığlıkları birçok âlemi yıkacak. İsrail tarihinden de ders almıyor. İsrailoğulları devlet kurmuş, mazlum insanları geçmişte de ezmiş, sonra kendileri soykırıma maruz kalmışlar. Musevileri, Yasal devrinde İspanya’dan kurtaran da bizim ecdadımızdır. İsrail artık kendini bombalıyor, kendini yakıyor. Zulmünün ve zalimliğinin bedelini elbette ödeyecek. Filistin’in, Filistinli kardeşlerimizin yanındayız. En net ve tek tok ses Cumhurbaşkanımızdan çıkıyor. İnanıyorum ki necip Türk milleti, kardeşlerimiz için elinden geleni yapacaktır. Yüreğimiz yanıyor. Dileğimiz, bu savaşın bir an evvel durması ve bu soykırımın sona ermesidir. İsrail’i kınıyoruz. Dayanak veren iki yüzlü Avrupa’yı ve Amerika’yı kınıyoruz. KABİP’e ve AK Parti Ankara Birinci Bayan Kolları Liderimize teşekkür ediyorum. Burada heybesinde olanı getirip satan herkese teşekkür ediyoruz.” dedi.

Protokol konuşmalarının akabinde iştirakçiler satış yapılan çarşıyı gezdiler. İsrail’in Gazze’ye yönelik acımasız hücumlarına karşı tek yürek olan bayanlar, Filistinlilere takviye vermek için Geri Dönüşüm ve İkinci El Çarşısı açarak iki gün boyunca elde ettikleri gelirleri Gazze’deki günahsızlara gönderecekler.​

İlginizi Çekebilir;  İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden Kemeraltı esnafına İngilizce eğitimi

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.