Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

Gazın Bittiği Gazze’de Kızılay Yemekleri Odun Ateşiyle Pişiriyor

KIZILAY’DAN GAZZE’DE OKULLARA SIĞINANLARA BESİN VE YEMEK DESTEĞİ

 

GAZIN BİTTİĞİ GAZZE’DE KIZILAY YEMEKLERİ ODUN ATEŞİYLE PİŞİRİYOR

 

Dünya ile irtibatı kesilen Gazze’de gaz stoku da bitti. Çatışmalardan etkilenen sivil halka sıcak yemek ulaştıran Türk Kızılay, hazırladığı yemekleri odun ateşiyle pişiriyor. Pişirilen yemekler okullara sığınan sivil halka ulaştırılırken bir yandan da besin kolisi dayanağı veriliyor.

 

Bir haftalık besin stoku kalan Gazze’ye daha fazla yardım girişi olması için temaslarını sürdüren Türk Kızılay, Gazze içerisinde okullara sığınan sivil halka sıcak yemek ve besin kolisi ulaştırıyor. Gaz stokunun bitmesi sebebiyle odun ateşinde pişirilen yemekler bilhassa okullara sığınan halka dağıtılıyor. Türk Kızılay’ın Gazze içindeki lokal takımı ve gönüllüler, bu hafta içerisinde ise okullardaki toplam 1.500 aileye besin kolisi ve 12.000 sıcak yemek dağıtımı gerçekleştirdi. 

 

Beyt Lahye Okulu’na sığınmak zorunda kalan savaş mağdurları ve kamplardan gelenlere kısıtlı imkanlarla takviye olduklarını aktaran Kızılay’ın yereldeki vazifelisi de odun ateşinde yemek yaparak dağıttıklarını tabir etti. Kızılay’ın Gazze’de bulunan aşevinden de ailelere yönelik sıcak yemek takviyesi sürüyor.

 

Mısır’daki İnsani Yardım Lojistiğine Türk Kızılay Koordinasyonu

 

İnsani yardım lojistiğinde deneyim sahibi Türk Kızılay, Gazze içerisine gidecek yardımların sistemli bir formda yürütülmesini de sağlayacak. Gazze’ye Mısır’ın Refah Hudut Kapısı üzerinden ulaştırılacak yardımların lojistik uyumunda vazife almak üzere Mısır’a 4 kişilik Türk Kızılay takımı görevlendirildi. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Ataevler Yeni Bir Yaşam Merkezi Kazanıyor

Yoruma kapalı.