Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

Futbolun Babaları Turnuvası 2’nin Kura Çekimi Yapıldı

Bağcılar Belediye Lideri Abdullah Özdemir, yaptığı konuşmada 300 bin gencin yaşadığı ilçede spora yönelik devasa hizmetler sunduklarını hatırlatarak, amatör spor kulüplerine her yıl kıymetli bütçe ayırdıklarını belirtti. Özdemir, “Kulüplerimizin oluşturacağı bir çatı kulüp ile kendi gençlerimizin yer alacağı tezli bir grubu geleceğe hazırlamayı hedefliyoruz. Bağcılar’ın evladı olan Nihat Kahveciler yetiştireceğiz” dedi.

Bağcılar Belediyesi Başkanlık Sahnesi’nde düzenlenen spiker Ertem Şener’in sunduğu kura çekimi ve lansmana Bağcılar Belediye Lideri Abdullah Özdemir, Türkiye Futbol Federasyonu İdare Kurulu Üyesi Murat Şahin, eski ulusal futbolcular Cihan Turhan, Saffet Akyüz ile İbrahim Yattara’nın yanı sıra turnuvada oynayacak kadroların oyuncuları ve çok sayıda davetli katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Lider Özdemir, Mahmutbey Stadında düzenlenecek turnuvanın Youtube kanalından canlı yayınlanacağını belirterek, “Karnaval havasında geçmesini istiyoruz. Oyuncularımız alanda top koştururken, eşleri ve çocukları ile öbür yakınları da kendilerini desteklesin ve maçlara heyecan katsın” dedi.

“Yeni tesisler ve 2 kapalı yüzme havuzu müjdesi”

İlçeye spor alanında da değerli yatırımlar kazandırmaya devam ettiklerini belirten Özdemir, “100 Yıl Mahallesi’ne halı saha 42 Meskenler bölgesine halı saha ile basket alanı yaptık. Dünya Gazetesi’nin yakınında büyük bir ampute profesyonel futbola uygun saha ve yanına halı saha, Kazım Karabekir Mahallesi’nde halı saha ve basket alanı inşa edeceğiz. 100 Yıl ve Hürriyet mahallelerimize de havuz ve fitness salonu kazandıracağız” diye konuştu. Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan 30 milyon liralık hibe aldıklarını da tabir eden Özdemir, “Sayın Bakanımız Osman Aşkın Bak sağ olsun, her manada bizleri destekliyor” dedi. Bağcılar’da 300 bine yakın gencin bulunduğunu da hatırlatan Özdemir, gençlerin her türlü makûs alışkanlıklardan uzak kalmasına yönelik hizmetlerin büyük değer taşıdığını belirtti.

“Nihat Kahveciler yetiştireceğiz”

Özdemir, “Amatör spor kulüplerimize her yıl kıymetli bütçeyi ayırıyoruz. Karşılaşmalara ulaşım olmak üzere gereksinimlerinin değerli kısmını karşılıyoruz. Kulüplerimizin oluşturacağı bir çatı kulüp ile kendi gençlerimizin yer alacağı savlı bir grubu geleceğe hazırlamayı hedefliyoruz. Bağcılar’ın evladı olan Nihat Kahveciler yetiştireceğiz” dedi.

İlginizi Çekebilir;  58.Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu Sona Erdi

Konuşmaların akabinde kura çekimi yapıldı. 7 hafta sürecek turnuvada 32 kadro gayret edecek. ‘VAR’ sistemi uygulanacak. 14 Ekim’de başlayacak turnuva 26 Kasım’da final karşılaşmasıyla sona erecek. “Başarılı takım” ve “centilmen takım” ile “En Yaşlı Sporcu” “Fair-Play Özel Ödülü” sunulacak Ayrıca tüm kadrolara sürpriz armağanlar verilecek.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.