Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

EY Türkiye Vergi Maratonu Yarışması’nın kazananları belli oldu

EY Türkiye Vergi Maratonu Yarışması’nın kazananları aşikâr oldu

 

EY (Ernst & Young) Türkiye’nin, gelecek jenerasyon vergi profesyonellerinin yeteneklerini bugünden keşfetmek ve meslek fırsatlarını tanıtmak emeliyle 11. defa düzenlediği Vergi Maratonu Yarışı sonuçlandı. Vergi alanında meslek yapmayı hedefleyen üniversite öğrencilerinin ve yeni mezunlarının katıldığı müsabakanın birincisi Gökdeniz Coşkunoğlu oldu. Müsabakada finale kalan adaylar EY Türkiye’de staj imkânı için pahalandırılacak ve EY Türkiye’nin vergi kısmı profesyonelleriyle birebir çalışma fırsatı yakalayacak.

 

Uluslararası danışmanlık, kontrol ve vergi şirketi EY (Ernst & Young) Türkiye’nin, klasik olarak her yıl düzenlediği ve bu yıl 11.’sini gerçekleştirdiği Vergi Maratonu Yarışması’nın kazananları aşikâr oldu.

Gelecek jenerasyon vergi profesyonellerinin yeteneklerini bugünden keşfetmeyi ve meslek fırsatlarını tanıtmayı amaçlayan EY Türkiye’nin düzenlediği Vergi Maratonu Yarışması’nda birinciliği Gökdeniz Coşkunoğlu kazandı. Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde (ODTÜ) İktisat eğitimine devam eden Gökdeniz Coşkunoğlu, global çapta gerçekleşecek “EY Yılın Genç Vergi Profesyoneli (EY Young Tax Professional of the Year)” müsabakasında Türkiye’yi temsil etmeye hak kazandı ve tıpkı vakitte 10.000 TL’lik para ödülünün sahibi oldu.  

EY Türkiye Vergi Maratonu Yarışması’nın ikincisi, Koç Üniversitesi Uluslararası Bağlar ve Hukuk Kısmı öğrencisi Muhammed Ali Çiçek olurken, yarışın üçüncülüğünü Boğaziçi Üniversitesi Milletlerarası Ticaret Kısmı öğrencisi Alper Çetin ile Marmara Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Memleketler arası İlgiler Kısmı öğrencisi Sude Evkuran paylaştı.

EY Türkiye Vergi Maratonu Yarışının heyetinde; EY Türkiye Vergi Kısmı Başkanı Erkan Baykuş, EY Türkiye Vergi Kısmı Şirket Ortağı ve Milletlerarası Vergilendirme Hizmetleri Lideri Ateş Konca, EY Türkiye Vergi Kısmı Şirket Ortağı Elif Akkaranfil, Koç Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Billur Yaltı ve Turkcell Vergi Kümesi Başkanı Arzu Canik yer aldı. 

İlginizi Çekebilir;  Saint-Gobain Türkiye "DigitalTalks Sürdürülebilirlik Sohbetleri 2023"e Elmas Sponsor Oldu

EY Türkiye Vergi Kısmı Şirket Ortağı, Memleketler arası Vergilendirme Hizmetleri Başkanı Ateş Konca Vergi Maratonu Yarışı ile ilgili şu değerlendirmelerde bulundu:

“EY Türkiye olarak, her yıl klâsik olarak gerçekleştirdiğimiz Vergi Maratonu Yarışması’nı bu yıl da düzenlediğimiz için çok memnunuz. Vergi alanında meslek hedefleyen gençlerin gösterdiği ağır ilgi bizi çok keyifli etti. Günümüzün süratle değişen dünyasında vergi alanı da süratle dönüşüyor. Bu sebeple, bu alana ilgi gösteren genç yeteneklerin yenilikçi projelerini dinlemek bizi çok heyecanlandırdı. İnanıyorum ki her biri ileride birçok muvaffakiyete imza atacak. Yarışta birinciliği kazanan Gökdeniz Coşkunoğlu’nu tebrik ediyor, global çapta düzenlenecek “EY Young Tax Professional of the Year” müsabakasında muvaffakiyetlerinin devamını diliyorum.”

 EY Young Tax Professional of the Year Müsabakası hakkında

20’den fazla ülkenin iştirakiyle gerçekleşen “EY Young Tax Professional of the Year” finaline farklı bilgi birikimi ve deneyimlere sahip milletlerarası genç vergi profesyonelleri katılıyor. Bu açıdan müsabaka, iştirakçiler için farklı kültürlerle tanışma, olay tahlilleri ve mülakatlar ile tecrübe kazanma fırsatı sunuyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.