Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

EÜ Çeşme Turizm Fakültesi, “Avrupa Konseyi Kültür Rotaları Enstitüsü Üniversiteler Ağı”na Üye Oldu

Ege Üniversitesinin milletlerarasılaşma maksatları doğrultusunda kıymetli projeleri hayata geçiren Çeşme Turizm Fakültesi, milletlerarası bir muvaffakiyete daha imza attı. 

Uluslararası standartlarda eğitim öğretim programları, ehil akademik takımı, aktüel teknolojilerle donatılı laboratuvar ve derslik altyapısı ile turizm kesimine nitelikli mezunlar yetiştiren Ege Üniversitesi Çeşme Turizm Fakültesi, “Avrupa Kurulu Kültür Rotaları Enstitüsü Üniversiteler Ağı”na kabul edildi.  Çeşme Turizm Fakültesinin elde ettiği bu muvaffakiyetten ötürü Dekan Prof. Dr. Bilgehan Gültekin’i ve fakülte akademisyenlerini tebrik eden Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, elde edilen muvaffakiyetin hem üniversite, hem de fakülte ismine çok kıymetli olduğunu söyledi.

Çeşme Turizm Fakültesi olarak memleketler arası bir muvaffakiyete daha imza atmanın gururunu yaşadıklarını belirten Dekan Prof. Dr. Bilgehan Gültekin,  “Cumhuriyetin 100. Yılına ve Türkiye Yüzyılına odaklandığımız yeni eğitim öğretim periyotta, ülkemiz turizmine nitelikli bilimsel katkı sunmak için çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz. Ege Üniversitesinin en genç fakültelerinden birisi olarak kısa müddet içinde rekor bir bağışla kurduğumuz Gastronomi Akademimiz ile Çeşme’yi gastronominin merkezi haline getirmek için bir yandan öğrencilerimize kaliteli eğitim verirken başka yandan da halka yönelik kurslarımızı sürdürüyoruz. Turizm Rehberliği ve Turizm İşletmeciliği alanlarında da akademi bölüm iş birliklerimiz ile hem öğrencilerimizin dalı yakından tanımalarını sağlıyor hem de akademik birikimimizi iş dünyası ile paylaşıyoruz” diye konuştu. 

Çeşme’nin, doğal hoşlukları ve kültürel kıymetleriyle ülkemiz turizminde değerli bir yere sahip olduğuna dikkat çeken Dekan Prof. Dr. Bilgehan Gültekin,   ayrıyeten Çeşme Turizm Fakültesinin kültür ve turizm diplomasisi alanında hayata geçirdiği eğitim modeli ile memleketler arası bilim dünyasına örnek olduğunu vurguladı. Dekan Prof. Dr. Bilgehan Gültekin,   “Çeşme Turizm Fakültemiz,  Avrupa Kurulu Kültür Rotaları Enstitüsü Üniversiteler Ağına kabul edildi. Avrupa Kurulu’nun Kültür Rotaları çalışmaları ile ilgilenen üniversitelerin oluşturduğu bir oluşum. Kültür Rotaları üzerine akademisyenleri ve öğrencileri araştırma yapmaya teşvik ediyor.  Avrupa Kurulu Kültür Rotaları Enstitüsünün kültür rotaları üzerine panel, eğitim, burs imkanı sunuyor. Enstitünün üniversiteler ağında Paris Pantheon-Sorbonne Üniversitesi, Barselona, Bologna, Milano üzere esaslı üniversiteler yer alıyor. Çok değerli ve manalı bulduğum bu memleketler arası başarıda başta süreci yöneten Dekan Yardımcımız Doç. Dr. Sevgül Çilingir Bahadır olmak üzere emeği geçen fakültemiz ailesine katkıları için teşekkür ediyorum” dedi.

İlginizi Çekebilir;  Başkan Candan'dan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.