Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

Eti Sarı Bisiklet,  Gaziantep’te 2 binden fazla öğrenciye ulaştı

Eti Sarı Bisiklet, 

Gaziantep’te 2 binden fazla öğrenciye ulaştı

 

Hareketsizliğin sıhhat üzerindeki olumsuz tesirlerine karşı gündelik hayatta bisiklet kullanımını bir ömür biçimine dönüştürmeyi amaçlayan Eti Sarı Bisiklet Toplumsal Sorumluluk Projesi”, 10’uncu yılında da yeni açılımlarla tesir alanını genişletiyor. Güvenli Bisiklet Sürüş Eğitimi ve Hareketli Ömür Seminerleri’ni Türkiye genelinde farklı kentlere yaygınlaştıran Eti Sarı Bisiklet bu kere Gaziantep’teydi. Birçoğunun hayatlarında birinci kez bisiklete binmeyi Eti Sarı Bisiklet ile öğrendiği 2 binden fazla ilkokul öğrencisi, bu seminerlerle hareket farkındalığı kazanırken, keyifli bir eğitim tecrübesi de yaşamış oldu. 

 

Sağlıklı hayatın en değerli ögelerinden biri olan hareketlilik kavramını bisiklet aracılığı ile toplumun her kesitine yaymayı amaçlayan Eti; 2014 yılında Etkin Hayat Derneği iş birliğiyle başlattığı Eti Sarı Bisiklet projesiyle, dünyada ve Türkiye’de giderek artan bir sorun haline gelen “fiziksel inaktivite”nin önüne geçerek, insanları daha hareketli bir yaşama teşvik etmeyi ve daha sağlıklı kuşakların yetişmesine katkıda bulunmayı hedefliyor. Eti Sarı Bisiklet’in, büyük ve küçük ayırmaksızın bisiklet kullanıcılarını bilinçlendirmek için hayata geçirdiği İnançlı Sürüş Eğitimi ve Hareketli Hayat Seminerleri’nin bu seferki durağı ise Gaziantep oldu.

 

3 farklı okulda çocuklar bilinçlendirildi

 

Çocuklara gündelik ömürde hareket alışkanlığını erken yaşta kazandırmak, onların sıhhatini korumak ve ileride hareketsizlikten kaynaklı oluşabilecek hastalık risklerini en aza indirmek çağımızın en değerli önceliklerinden biri. Bu paralelde Eti Sarı Bisiklet Projesi kapsamında hazırlanan İnançlı Sürüş Eğitimi ve Hareketli Ömür Seminerleri ile ilkokul 2, 3 ve 4’üncü sınıf öğrencilerine gündelik hayatta hareket alışkanlıklarını nasıl kazanabilecekleri ve hareket etmenin en eğlenceli yollarından biri olan bisikleti inançlı biçimde sürmenin yolları uygulamalı olarak anlatılıyor.

 

Bu paralelde Eti, Sarı Bisiklet Projesi kapsamında bisikletin ve hareket etmenin yararlarını teorik ve uygulamalı eğitimlerle aktardığı İnançlı Sürüş Eğitimi ve Hareketli Ömür Seminerleri’ni Gaziantep’te gerçekleştirdi. 3 farklı ilkokulda Eti Sarı Bisiklet’in eğitimlerine katılan 2 binden fazla öğrenci, Eti Sarı Bisiklet’le bisiklete binmeyi öğrenirken, minikler eğlenceli bir eğitim tecrübesiyle hem bilinçlendi hem de keyifli dakikalar geçirmiş oldu. “Sağlık için hareket, hareket için bisiklet” mottosuyla hareketsizliğin sıhhat üzerindeki olumsuz tesirlerine karşı gündelik hayatta bisiklete binmeyi bir hayat biçimine dönüştürmeyi amaçlayan Eti Sarı Bisiklet İnançlı Sürüş Eğitimi ve Hareketli Hayat Seminerleri aktifliği, hem çocuklardan hem de Eti Sarı Bisiklet’i ağırlayan değerli eğitmen ve velilerden tam not aldı.

İlginizi Çekebilir;  Hobi Bahçeleri için Ön Talep Başvuruları Başladı

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.