Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

ESET üst düzey siber güvenlik  çözümleri sunuyor 

ESET PROTECT Enterprise, AV-Comparatives EPR Test 2023’te Stratejik Başkan Mükafatını Kazandı

 

ESET üst seviye siber güvenlik

 çözümleri sunuyor 

 

Siber  güvenlik şirketi ESET, AV-Comparatives 2023 Uç Nokta Tedbire ve Karşılık (EPR) Karşılaştırma Raporu’nda Stratejik Başkan olarak gösterildi. ESET PROTECT Enterprise yüksek tespit oranları, asgarî yanlışlı olumlu sonuçları ve sezgisel dizaynıyla öne çıkıyor.

 

ESET PROTECT Enterprise  AV-Comparatives 2023 Uç Nokta Tedbire ve Cevap (EPR) Karşılaştırma Raporu’nda Stratejik Başkan olarak gösterildi. Saygın bağımsız test kuruluşu AV-Comparatives tarafından gerçekleştirilen bu değerlendirmede ESET PROTECT Enterprise, tedbire ve karşılık testlerinde dünya çapında 50 gerçek senaryoda başka 11 tedarikçiyi geride bıraktı. Ortaya çıkan EPR CyberRisk Quadrant, ihlal tedbire konusunda eser aktifliği, hesaplanan tasarruflar, eser satın alma, operasyonel doğruluk ve iş akışı gecikme maliyetlerini etkiliyor.

 

ESET PROTECT ve ESET INSPECT’i içeren ESET PROTECT Enterprise sürüm 10.1, kuruluşlar için çok değerli olan tehditlere karşı güçlü kurumsal tedbire ve cevap yetenekleri geliştirme konusundaki tesirini bir sefer daha kanıtladı. Test sırasında, bilhassa tehditleri kurumsal ağları ihlal etmeden evvel durdurarak, kurumsal kullanıcıları gaye alan tehditlere tesirli bir formda karşılık verdi.

 

Ürün, kurumsal sistemleri ve ağları kullanılan senaryolarda tesirli bir halde koruyan ve test edilen tüm eserler ortasında en yüksek tespit oranına ulaşan bir dizi müdafaa sergiledi. Genel olarak ESET PROTECT Enterprise, tüm senaryolarda %100 Faal Cevap oranı ve %100 Pasif Cevap oranı göstererek, taarruzları otomatik olarak durdurma ve bunları gerçek bir biçimde raporlama yeteneğini ortaya koydu. MITRE ATT&CK® taktikleri, teknikleri ve prosedürleri (TTP’ler) ile ahengi, giriş düzeyi SOC analistlerine bile detaylı soruşturmalar yürütme ve gerektiğinde olayları artırma konusunda büyük ölçüde yardımcı oluyor.

 

ESET PROTECT Enterprise, yüksek tespit oranları, asgarî kusurlu olumlu sonuçları ve sezgisel dizaynıyla öne çıkıyor. ESET’e geçiş yapan kuruluşlar sadece gelişmiş güvenlik tecrübesi yaşamakla kalmayıp tıpkı vakitte başka tedarikçi tahlilleriyle karşılaştırıldığında BT maliyetlerini de kıymetli ölçüde azaltabilir. 

 

ESET Araştırma Lideri Roman Kováč şunları söyledi: “2023 EPR Mukayeseli Raporunda Stratejik Önder olarak gösterilmek bizi son derece gururlandırıyor. Bu ödül, dünya çapındaki işletmelere üst seviye siber güvenlik tahlilleri sunma konusundaki kararlılığımızı göstermektedir. ESET olarak kendimizi, kuruluşların sırf güvenlik konumlarını geliştirmekle kalmayıp birebir vakitte operasyonel maliyetleri de azaltan en son teknolojiyle güçlendirmeye adadık. EPR Mukayeseli raporunun test sonuçları, herkes için daha inançlı bir dijital dünya yaratma misyonumuzu güçlendiriyor, tedbire ve karşılık yeteneklerimizin tesirini vurguluyor.”

 

AV-Comparatives CEO ve Kurucusu Andreas Clementi şunları söyledi, “ESET, uç nokta güvenliği ve EDR’deki gücünü daima kanıtladı ve piyasaya sürülmesinden bu yana dört yıl üst üste EPR Testinde sertifika aldı. Bilhassa ESET’in harikulâde performansı, önde gelen İş güvenliği kriterlerinde de mükafata layık görülerek onu dalda farklı bir pozisyona taşıyor.”

 

ESET, EPR CyberRisk Quadrant’ta en yüksek puan alan dört tedarikçiden biriydi. Sonuçlar, ESET’in AV-Comparatives tarafından tanınan Stratejik Önder pozisyonunu bir sefer daha doğruluyor. ESET, kurumları tesirli bir biçimde koruyan yenilikçi tahliller sunarak siber güvenlik alanında üstünlük sağlamaya devam ediyor.

İlginizi Çekebilir;  Türk Takımları PMPL Avrupa Şampiyonası'nda Büyük Ödül İçin Yarışacak

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.