Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

Erkunt Traktör, Ar-Ge Çalışmalarıyla Hedef Büyüttü

Türkiye’nin önde gelen üreticilerinden Erkunt Traktör’ün CEO’su Tolga Saylan, her yıl cirolarının yüzde 4’ünü Ar-Ge’ye ayırdıklarını belirterek verimli, tasarruflu, teknolojik özelliklerle donatılmış modelleri çiftçilere sunduklarını söyledi. 

Erkunt’un yıllık traktör üretim kapasitesinin 18 bin adet olduğunu belirten Saylan, traktör üretiminin yanında traktörler için ön aks, hidrolik kaldırıcı, kabin, transmisyon ve motor üretimi de gerçekleştirdikleri bilgisini verdi.

AR-GE harcamaları en yüksek 250 şirket ortasında yer aldıklarını kaydeden Tolga Saylan, “Piyasa şartları, müşteri beklentileri, müşterinin konfor anlayışı çok süratle değişiyor. Rekabet çok fazla ve müşteriler artık eser ve hizmete çok süratli ve kolay ulaşabiliyorlar. Biz üreticiler de durmaksızın araştırma ve geliştirme çalışmalarıyla eserlerimizi geliştirmek, çiftçimizin hayatını kolaylaştıracak işlevler üzerinde uzun soluklu çalışma ve testler yapıp bunu eserlerimize uygulamak zorundayız. Erkunt Traktör olarak çiftçilerden aldığımız geri bildirimler ve saha çalışmalarının da tesiriyle Ar-Ge yatırımlarımızı sürdürüyoruz. Ar-Ge harcamaları en yüksek 250 şirket ortasında yer almanın memnunluğunu yaşıyoruz” diye konuştu. 

 

CİRONUN YÜZDE 4’Ü AR-GE’YE AYRILIYOR

Her yıl cirolarının ortalama yüzde 4’ünü AR-GE çalışmalarına ayırdıklarını lisana getiren Saylan, kelamlarını şöyle sürdürdü: “Traktörlerimizin verimli, tasarruflu, teknolojik özelliklerle donatılmış ve ağır kurallara güçlü olması için çalışıyoruz. 2015 yılında Sanayi Bakanlığı tarafından da AR-GE Merkezi olarak kabul edildik. 2007 yılında ArmaTrac markasıyla ihracata başlayan Erkunt Traktör, üretiminin % 25’ini, toplamda 35 ülkeye ihraç ediyor. Ayrıyeten Erkunt, Hisarlar’ın toprak sürece makinelerinin üretimi ve satış – pazarlama faaliyetlerini de gerçekleştiriyor. Traktörün tamamlayıcı eseri olan tarım ekipmanları konusunda uzman, geniş eser yelpazesine sahip olan Hisarlar Tarım Makineleri, 38 yılı aşkın müddettir Türk tarımına hizmet eden, bunun yanında 36 ülkeye ihracat yapan başkan bir marka olma özelliğini koruyor”  

İlginizi Çekebilir;  Cobot'lar otomotiv üretimindeki esneklik sağlıyor verimliliği artırıyor

 

KULLANICILARIN TALEPLERİNE KULAK VERİYORUZ

Türkiye’de yerli tasarım ile üretilen birinci traktör firması olarak, son kullanıcının sesiyle beslendiklerini vurgulayan Tolga Saylan şöyle devam etti: “AR-GE bizim hayatı devam ettirme, ayakta durma noktamız. Tasarım da araştırma ve geliştirme olmadan olmuyor. 2015 yılından bu yana, tasarım takımımızı büyüterek, test süreçlerimizdeki makine ve ekipmanlarımızı artan bir yatırım programı çerçevesinde geliştirmeye devam ediyoruz. Global rekabet şartları göz önüne alındığında AR-GE ve Tasarım Merkezi’ne sahip firmaların, dış kaynak kullanımı azalıyor ve kendi kendine yetebilme maharetleri gelişiyor. Erkunt Traktör olarak biz de fırsatları ve muhtaçlıkları, kullanıcı geri bildirimleriyle harmanlayarak değerlendirmeyi seviyoruz. İnanıyorum ki Erkunt, gelecek 10 yıl boyunca en büyük yatırımını AR-GE’ye yapacak ve Türkiye’de Ar-Ge’ye en çok kaynak ayıran şirketten biri olmaya devam edecektir”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.