Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

ERG International Dünyanın En Büyük 250 Müteahhitlik Şirketi Arasında Yerini Aldı

Tasarım, mühendislik ve inşaat projeleriyle bölüm önderleri ortasında yer alan ERG Küme şirketlerinden ERG International, dünya inşaat kesimine yönelik en esaslı ve saygın kıymetlendirme olan ENR’nin “Dünyanın En Büyük 250 Memleketler arası Müteahhidi” 2023 yılı listesinde yerini aldı. 

Havaalanı inşaatları, yol, köprü inşaatları, baraj ve hidroelektrik santral inşaatları, termik santral inşaatları, sulama inşaatları, sinai tesis inşaatları üzere altyapı müteahhitlik hizmetlerini projelendirme, finansman ve yatırım boyutlarıyla bütün olarak yürüten ERG Grup’un şirketlerinden ERG International, dünya inşaat bölümüne yönelik en esaslı ve saygın kıymetlendirme olan ENR’nin “Dünyanın En Büyük 250 Memleketler arası Müteahhidi” 2023 yılı listesinde yerini aldı. 

İzmir ve Ankara ortasındaki arayı üç saate indirecek

ERG Grup’un Türkiye’de devam eden kıymetli projeleri ortasında Ankara-İzmir Yüksek Süratli Tren Projesi yer alıyor. ERG Kümesi önderliğinde hayata geçirilen ve memleketler arası kreditör kuruluşlardan sağlanan iki buçuk milyar avroluk dev finansman dayanağı alan Ankara-İzmir Yüksek Süratli Tren Sınırı Projesi de dünyanın önde gelen Proje ve Altyapı Finansmanı yayınlarından Infrastructure Journal Küresel (IJ Global) tarafından yılın en başarılı projeleri ve firmalarının belirlendiği IJ Küresel Ödülleri’nde “Yılın Ulaştırma Projesi – Ağır Raylı Sistem” mükafatına layık görülmüştü. 503 kilometreyi aşan uzunluğu ile başşehir Ankara’yı Türkiye’nin üçüncü büyük kenti İzmir’e bağlayacak olan proje, İzmir ve Ankara ortasındaki arayı üç saate indirmenin yanı sıra, Karadeniz, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri ile Ege Bölgesi’ni birbirine yaklaştırarak çok daha ulaşılabilir kılacak.  

ERG Kümesi Hakkında

1960’lı yılların ikinci yarısında kurulan ERG Küme, Türkiye’nin en eski müteahhitlik şirketlerinin başında geliyor. ERG Küme çatısı altındaki şirketler, 1966 yılından beri havaalanı inşaatları, yol, köprü inşaatları, baraj ve hidroelektrik santral inşaatları, termik santral inşaatları, sulama inşaatları, sinai tesis inşaatları üzere altyapı müteahhitlik hizmetlerini projelendirme, finansman ve yatırım boyutlarıyla bütün olarak yürütüyor. Orta Asya, Doğu Avrupa, Afrika’nın tamamı ve Latin Amerika’da faaliyetlerini sürdüren şirketin ana merkezleri Ankara ve Londra’da bulunuyor.

İlginizi Çekebilir;  Karşıyaka'nın Mutfak Sanatları Merkezi'ne anlamlı ödül

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.