Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

Engelli Öğrenciler Engelsiz Sosyal Yaşam Merkeziyle İş Sahibi Oluyor

Engelli Öğrenciler Manisiz Toplumsal Ömür Merkeziyle İş Sahibi Oluyor

 

İnegöl Belediyesi Manisiz Toplumsal Hayat Merkezinde öğrenciler aldıkları eğitimle hayata hazırlanıyor. Merkezde eğitim alan 5 öğrenci, iş hayatına birinci adımını attı. 4 öğrenci özel dalda çalışmaya başlarken, 1 öğrenci KPSS’yi kazanarak memur oldu.

İnegöl Belediyesi’nin örnek toplumsal belediyecilik hizmetlerinden biri olan Manisiz Toplumsal Hayat Merkezi, bireylerin hayatına dokunmaya devam ediyor. Ailelerinin kendilerine vakit ayırabilmesi emeliyle engelli öğrencilere belli vakit dilimlerinde bakım hizmeti sunulan merkezde, birebir vakitte engelli bireyler hayata hazırlanıyor. Burada verilen eğitimlerle uzman eğitimciler nezaretinde engelli öğrencilerin gelişimine katkı sağlanıyor.

5 ENGELLİ ÖĞRENCİ İŞ SAHİBİ OLDU

İnegöl Belediyesi Manisiz Toplumsal Hayat Merkezinde eğitim alan öğrencilere hem ruhsal dayanak sağlanıyor hem de hayata hazırlanmaları ve topluma karışıp entegre olabilmeleri noktasında gelişimlerine katkı sağlanıyor. Yeterliliği bulunan öğrencilere akademik eğitimlerin de verildiği merkezde, 5 öğrenci iş hayatına kazandırıldı. 4 öğrenci özel kesimde çalışmaya başlarken, bir engelli öğrenci ise aldığı akademik eğitimle girdiği KPSS imtihanında kâfi puana sahip olarak memur olmayı başardı.

HEM AİLELERİN HEM ENGELLİ BİREYLERİN YÜZÜ GÜLÜYOR

İnegöl Belediyesi Manisiz Toplumsal Ömür Merkezinde aldıkları eğitimle iş sahibi olan öğrencileri, merkez yetkilileri vakit zaman ziyaret ederek takviye vermeye ve durumlarını takip etmeye de devam ediyor. İş hayatına ve münasebetiyle toplumsal yaşama kazandırılan öğrencilerin başarısı merkez yetkililerine gurur yaşatırken, engelli bireylerin iş hayatına katılmaları da gerek toplumsal gerekse ruhsal olarak gelişimlerini çok güzel etkilediği söz edildi. Bu vesileyle toplum içerisinde yararlı bireyler haline gelmelerinin de aileleri ismine gurur verici bir durum olduğu kaydedildi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Başkan Topaloğlu'ndan vatandaşlara aşure ikramı

Yoruma kapalı.