Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

Enerjisi Üretim Bilimsel Çalışmalara Desteğini Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi ile Sürdürüyor

Türkiye’nin öncü özel dal elektrik üretim şirketi Enerjisa Üretim, üniversitelere ve bilimsel çalışmalara verdiği takviyesi genişletmeye devam ediyor. Güç dalı ve dal çalışanlarının gelişimi için kendi bünyesinde geliştirdiği eğitim ve gelişim programlarının yanı sıra üniversitelere de katkı sunan şirket, bu kapsamda yürüttüğü çalışmalara, Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Elektrik-Elektronik Mühendisliği kısmına kazandırdığı laboratuvarlarla devam etti.

 

11 Ekim 2023, Çarşamba günü ÇOMÜ Mühendislik Fakültesi’nde gerçekleşen bir merasimle hizmete giren yeni laboratuvarlar, öğrencilere eğitim setlerinin yanı sıra deney ekipmanı ve çeşitli aygıtlardan yararlanma imkanı sunacak. Enerjisa Üretim, kurulan yeni laboratuvarda farklı gayelere hizmet eden eğitim ve deney setlerinin yanı sıra bilgisayar, projeksiyon aygıtı, ofis mobilyası üzere gereksinimleri da karşıladı.

 

Enerjisa Üretim İşletme ve Teknik Genel Müdür Yardımcısı Emre Erdoğan, hem bölümün hem de dalda çalışmaya aday gençlerin gelişimi için farklı alanlarda yatırım, proje ve dayanak programları yürüttüklerini belirterek, “Enerjisa Üretim olarak, yakın paydaşlarımızdan başlayarak toplumun geneline açılan bir yelpazede toplumsal yarar üretmeyi ve gelişime hizmet etmeyi misyon kabul eden bir anlayışa sahibiz. Bu kapsamda gerek dalın gelişmesi gerekse mevcut iş gücünün ve gelecekte bu dalda çalışacak insanların daha donanımlı hale gelebilmesi için gayret sarf ediyoruz. Kesimimizin öncü markası olarak geniş bir bilgi ve tecrübe havuzuna sahibiz. Bu bilgi ve tecrübeyi insanlara açmanın yanı sıra akademi ile yürüttüğümüz çeşitli iş birlikleri ve direkt dayanaklarla de bu alandaki katkımızı büyütmeyi hedefliyoruz. Ülkemizin en kıymetli üniversiteleri ortasında yer alan Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi ile mahallî bir paydaş olarak güçlü bir iş birliği ve dayanışma içindeyiz. Çok değerli güç yatırımlarına mesken sahipliği yapan Çanakkale’nin bu türlü güçlü bir üniversiteye sahip olması ayrıyeten çok kıymetli. Biz de üniversitemize ve mühendis adayı öğrencilerimize takviye olmak için bu laboratuvarın kurulmasına öncülük etmek istedik. Tüm Enerjisa Üretim çalışanları ismine güzel olsun diyor, öğrencilerimize muvaffakiyetler diliyorum” dedi.  

İlginizi Çekebilir;  "Bir Yasin de Sen Oku" çağrısı yapıldı

 

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Elektrik – Elektronik Mühendisliği Öğretim Üyelerinden Prof. Dr. Özgür Turay Kaymakçı ise bahisle ilgili olarak şunları aktardı:

“İlk olarak ÇÖMÜ ailesi ismine Enerjisa Üretim’e üniversitemize vermiş olduğu dayanaklar için çok teşekkür ediyorum. Güç ve üretim kesiminin gereksinim duyduğu nitelikli insan kaynağını yetiştirmek, kısmımızın öncelikli maksatları ortasında yer alıyor. Bu noktada Denetim ve Otomasyon Laboratuvarı ve Elektrik Tesisleri Laboratuvarının dalın gereksinim duyacağı insan kaynağını yetiştirmede kritik rol oynacağını düşünüyorum. Her iki laboratuvarımızın da hem üniversitemize hem de dala yararlı olmasını diliyorum” dedi.

 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.