Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

Emirates, Nesli Tükenmekte Olan Türlere Dikkat Çeken Yeni Vahşi Yaşam Seyahat Kitlerini Tasarladı

Uçaklarda yer alan yeni seyahat kitleri, dünya genelinde uzun uzaklıklı seyahatlar yapan Emirates Premium İktisat ve İktisat Sınıfı yolcularına ikram edilecek. Seyahat kitleri, gezegende jenerasyonu en çok tehlike altında olan sekiz çeşidi vurgulamak için United for Wildlife ile birlikte tasarlandı.

Vahşi hayat ve habitatları korumak, Emirates Çevresel Sürdürülebilirlik Çerçevesi’nin temel öge olarak öne çıkıyor. Yeni seyahat kitinin çeşitliliği, Emirates’in United for Wildlife ile uzun müddettir devam eden iştirakini, kuşağı tükenmekte olan tipler hakkında farkındalık yaratma ve yırtıcı hayvanlar ile eserlerinin yasa dışı ticaretinin önlenmesi konusundaki kararlılığını vurgulayacak.Seyahat kitindeki el çantalarında ve kitap ayraçlarında yer alan yeşil deniz kaplumbağası, Afrika fili, mavi Amerika papağanı, goril, çekiç başlı köpekbalığı, aslan, karıncayiyen ve siyah gergedan, dünyada ticareti en çok yapılan canlılar ortasında bulunuyor.

United for Wildlife, sorunun büyüklüğünü vurgulayan birkaç tesirli istatistik paylaştı. Örneğin, dünya çapında her gün 100 filin kaçak olarak avlanıldığı ve bu durumun, mevcut kaçak avlanma oranlarıyla devam etmesi halinde fillerin 2025 yılına kadar yabanî tabiatta kuşağının tükenebileceği manasına geleceği belirtildi. Ayrıyeten 20. yüzyılın başında 500.000 gergedan bulunurken, şu anda yabanî tabiatta sırf 30.000 gergedan kaldığı ve karıncayiyenlerin dünyada en çok yasa dışı ticareti yapılan memeliler ortasında yer aldığı da tabir edildi.

United for Wildlife Eş Lideri David Fein yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Yasa dışı yırtıcı hayvan ticareti, dünya çapında birçok sembolik çeşidin tasa verici bir süratle yok olmasına neden olan milletlerarası organize bir cürümdür. Havayolları ve öbür ulaşım operatörlerinin, kaçakçıların tedarik zincirlerini bozmada büyük bir rolü var. Emirates, bu global tehditle uğraşta daima olarak liderlik ve kararlılık gösterdi. Emirates’in yeni seyahat kitlerini uçaklarında görmekten büyük memnunluk duyuyor; yolcuların bunları bilgilendirici ve ilham verici bulacağını umuyoruz.”

United for Wildlife Transport Taskforce’un üyesi olan Emirates, yasa dışı yabanî hayvan kaçakçılığı ve sömürgeciliğine karşı gayrette faal olarak yer alıyor.Emirates, yabanî hayvan ve eserlerinin yasa dışı ticaretine karşı sıfır tolerans gösteriyor. Ayrıyeten kargo ünitesi Emirates SkyCargo da fil, gergedan, aslan ve kaplan avına büsbütün yasak getirmişti. Haziran 2023’te ise Emirates, IATA Çevresel Kıymetlendirme (IEnvA) Birinci Kademe ve IEnvA Yasadışı Yırtıcı Hayvan Ticareti modülü sertifikalarını alarak çevresel açıdan sorumlu uygulamalara olan bağlılığını güçlendirdi.

İlginizi Çekebilir;  Ege Üniversitesi dünyanın en iyi üniversiteleri arasında yer aldı

Yeniden kullanılabilir ve yıkanabilir kraft kâğıttan yapılan yeni Emirates yabanî ömür seyahat kiti çantalarında, üzerinde toksik olmayan soya bazlı mürekkeple özel olarak basılmış hayvan figürleri bulunuyor. İçerikler, işlenmemiş plastik kullanımını azaltan materyallerden yapılmış çeşitli sağlam seyahat materyalleri barındırıyor. Diş fırçası, buğday samanı ve plastik kombinasyonundan; çoraplar ve uyku bandı ise geri dönüştürülmüş plastikten (rPET) yapılıyor. Ayrıca Emirates, yolculardan gelen ağır talep üzerine kulak tıkaçlarını da yıl sonunda seyahat kitlerine geri getirecek.

Emirates Hakkında: 

Emirates, dünyayı küresel merkezi olan Dubai aracılığıyla birbirine bağlayan, dünyanın en süratli büyüyen havayolu şirketlerinden biridir. Emirates, bugüne kadar 500’ün üzerinde memleketler arası ödül kazandı. Çağdaş, verimli ve rahat uçaklarıyla 1987 yılından beri Türkiye’deki yolcularını Dubai üzerinden dünyaya bağlıyor. Emirates, ikonik çift katlı süperjumbo Airbus A380 ve Boeing 777 – 300ER uçakları ile İstanbul Havalimanı’ndan haftada toplam 21 sefer gerçekleştiriyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.