Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

Emirates marka elçisi Penélope Cruz’un yer aldığı reklam filmi çekimlerinin kamera arkası yayınlandı

Penélope Cruz’un yer aldığı Emirates’in reklam sineması, birçok ülkedeki TV ekranlarında İngilizce ve çeşitli lisanlarda yayınlandı. Emirates, devasa bir uçakta çekilen bu TV reklam kampanyası için gereken büyük yapımın yanı sıra Cruz ile röportaj yapan Emirates Kabin Takımı’nı de gösteren özel bir kamera gerisi görüntüsü paylaştı.

Akademi Ödüllü aktris ve hayırsever Penélope Cruz, reklam sinemasında oynamak için bir haftalığına Dubai’ye uçtu ve bu bir dizi kısa reklamlarda Emirates First ve Business Class yolcu tecrübesinin yanı sıra Cruz, A380 Uçak İçi Dinlenme Salonunda hazırlanmış bir içecekten bulutların üzerinde rahatlatıcı bir duşa, canlı TV’de yayınlanan futbol maçı heyecanından lüks havyarın tadına varmaya kadar tüm özel ayrıcalıkları deniyor. Yeni kamera ardı manzaraları ise iki Emirates Kabin Takımı görevlisinin her şeyin nasıl bir ortaya geldiğini keşfetmesini ve Penélope’nin tecrübesine ait birtakım özel yorumlarını içeriyor.

Bir Emirates yapımının gerçekleşmesi için çok büyük bir çalışma ve yüzlerce uzmandan oluşan bir grup gerekiyor. İşte çekim süreciyle ilgili kimi etkileyici bilgiler:

1. 36’sı milletlerarası, 125’i lokal grup ve oyuncu olmak üzere bu reklamların çekimlerine alanda 160’tan fazla kişi katıldı.

2. Penélope Cruz, Emirates’in adeta imzası niteliğini taşıyan ikonik “çift katlı” uçak A380’in içinde çekildi.

3. Çekim rekor bir müddette planlanıp organize edildi ve toplamda 1.488 iş saatine ulaştı. Bu da yaklaşık 165 iş gününe denk geliyor.

4. Çekimler havaalanında gerçek bir uçakta yapıldığından, 160 kişinin tamamının kısıtlı ve son derece inançlı alana erişimi için BAE yetkililerinden özel müsaade alındı.

5. Tüm yemek materyallerini ve çekim ekipmanlarını taşımak için 10 büyük kamyona gereksinim duyuldu.

6. Emirates, oyuncuların set dışında dinlenmesi için hangarda özel bir Yeşil Oda inşa etti.

İlginizi Çekebilir;  Atattürk Kültür Merkezinde Bu Hafta (12-18 Haziran)

7. Güvenlik nedeniyle, her sinema ekipmanının boşaltılması, taranması, denetim edilmesi, hava tarafındaki kamyonlara yüklenmesi ve uçağın yakınındaki bir hangarda saklanması gerekiyordu.

8. Bir A380’in içinde “sinematik aydınlatma” oluşturmak için 8 adet makaslı kaldırıcı ve çubuklu forkliftler kullanıldı.

9. Cruz’la tanışan ve röportaj yapan şanslı kabin takımı Avustralya’dan Doyle Kim ve İngiltere’den Alessandra Piper’dı.

10. Yeni TV reklamlarının her biri, ikili Oscar ödüllü Hollywood direktörü Robert Stromberg tarafından yönetilerek hayata geçirildi. Ayrıyeten yapım şirketi Ridley Scott Associates de TV reklamlarına dayanak verdi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.